Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Slav.Slavchev avatar Slav.Slavchev 25 Точки

[Judge] - Съвети за използване

Правя тази тема за да може всики, които са се запознали със judge системата да слагат свойте съвети тук за нея. Не малко от нас вече са се изтормозили с нея и с нелепите отнемания на точки.

 

Мерси на всички, който ще дават съвети предварително :)

Тагове:
0
Programming Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Решавах последните седмици и някои задачи от Телерик и мога от личен опит да гарантирам, че Judge не отнема нелепо точки. Задачите, които са давани на изпит в СофтУни, нямат много подводни камъни и мисля само 1-2 пъти ми се случи да се изнервя на по-засукана задача. Но какъвто и проблем да съм срещнал, е бил решим, и почти винаги е бил в мен, т.е. аз нещо не съм доизмислил. Пробвай да решиш някои от изпитните задачи в BGCoder и ще видиш как и на елементарните задачи често те забиват с някакви хитрости. А попаднах там и на задача, в която един от тестовете директно нарушаваше условието.

По мое мнение, като придобиеш повече опит, ще оцениш всъщност колко добре работи Judge. А в тази тема по-скоро може да се пишат нещата, които хората често не съобразяват, като например честа грешка е да си украсяват кода с някакви съобщения към потребител и такива неща. 

2
Slav.Slavchev avatar Slav.Slavchev 25 Точки

Тояно това имах предвит. Съвети за често допускани неточности, които judge ги смята за голяма грешка.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ами, няма голяма или малка грешка. Като казах, че Judge работи добре, това не значи, че е идеалният начин за оценяване. Например, може почти да си си решил задачата, някъде имаш малка грешка, която не може да откриеш, но иначе логиката е вярна; ако човек ти проверяваше работата сигурно щеше да ти даде точки, може би доста, но Judge ти плясва 0.

Няма какво толкова да се обсъжда за Judge, системата е проста. Подава й се някакъв вход, тя очаква определен изход. Подава входа на твоята програма, ако изходът съвпада (на 100%) отчита теста като минат; ако има разминаване, тестът се счита за грешен. И така за в.сички тестове. Разбира се, следи се за грешки при комилирането, exceptions, използвана памет и време за изпълнение.

По-важно е какви тестове ще се подадат, т.е. тук по-голяма роля играят авторите на задачите. Те ако решат могат да ни вгорчат живота, но по мое няблюдение нямат таова желание. 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.