Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

[Technical Issue] Ubuntu - Проблем с Boot-ване на Ubuntu 14.04

Здравейте колеги. Реших да си инсталирам и Ubuntu в чест на предстоящият курс (а именно Java Basics). В момента имам 2 ОС на компютъра Windows 8 и Ubuntu 14.04. Проблема е, че ми зарежда директно Windows-a и немога да си избера коя от двете ОС да стартира. 

П.П. Наясно съм, че можеше да си направя виртуална машина.

Поздрави. smile 

Тагове:
1
Java Advanced
keller avatar keller 45 Точки

Windows 8 не те ли пита? Bootloader-a нещо не се е инсталирал като хората. Другия вариант е ако имаш повече от 1 диск да е решило да сложи GRUB на другия диск или в най-лошия случай - на флашката.

1
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Windows 8 пали. Преди да си инсталирам Ubuntu-то направих нов дял на харда в който си го инсталирах. 

0
keller avatar keller 45 Точки

За да проработи Grub трябва да бъде инсталиран на boot partititon - при инсталацията иска няколко дяла за различни неща ( кеш , самата root директория и boot ), понеже това може да е от проста грешка или от редица други проблеми те съветвам да използваш някое utility от сорта на boot repair.

1
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Колега имаш + от мен. Благодарение на Boot-Repair всичко си дойде на мястото. smile

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.