Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

borislavml avatar borislavml 368 Точки

[Technical Issue] Aptana Studio и JDK

Цяла сутрин се опитвам да подкарам Aptana-та безуспешно. След инсталация и стартиране ми дава следната грешка: "Failed to load JNI shared library jvm.dll". Според stackoverflow(където намерих подобен проблем)това се дължи на incompatiblity-то на JAVA с Eclipse, двете не били 64 битови и от там не можело да запали виртуалната машина. Проверих си всичко дали е на ред по това отношение и всичко си е на ред. OS-a, JDK-то, и Eclipse-а всички са 64-битови, променливите в системните пътиша  са сет-нати и няма как да е друго яче, зашото Eclipse-а си върви като пушка. Един пич с подобен проблем си го е решил като е набутал следното в eclipse.ini файла:

"-vm C:\ProgramFiles\Java\jdk1.8.0_05\bin\javaw.exe" Пробвах да набутам същото  в AptanaStudio3.ini кофигурационня файл, но почнаха да трещят едни страшни грешки, които няма смисъл да поствам. 

Единствено проблема остава да е в Aptana-та, която свалям от официалния им сайт и където пише, че е Microsoft Windowsx86 (x64 Compatible), при инсталация обаче никъде нищо не ме пита и предпоалгам, че е достатъчно умна да се инсталира 64-битова. Също така се инсталира в C:\Users\*****\AppData\Roaming\Appcelerator\Aptana Studio. 

Моля някой, който ползва Аptana да сподели в каква директория я инсталира, как мога да разбера дали е инсталирана 64-битовата версия и ако може да постне и съдържанието на  AptanaStudio3.ini файла(евентуално от там да идва проблема)

Имам PHPStorm, който ползвам за момента, но лично на мен ми е много дървен, а и след като рабзрах, че в Aptana може да се пише и HTML, CSS и JS искам задължително да я подкарам.

Тагове:
1
PHP Web Development Basics
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки
И при мен не тръгва,въпреки,че пробвах всевъзможни варианти.Ще трябва да пробвам през Eclipse явно.:( През Еклипса се получи веднага.Но аз май продължавам да имам проблем с localhost на xampp....
0
17/08/2014 00:47:53
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.