Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

patrik avatar patrik 26 Точки

[Homework] C# Basics - Conditional Statements - Problem {10} Beer Time

Здравейте имам проблем със взимането на въведения час

Console.WriteLine("Enter time");
DateTime dt = DateTime.Parse(Console.ReadLine());
Console.WriteLine(dt.ToString("hh:mm:tt"));

Въвеждам си примерно 10:55 всичко е ок, но ако въведа 22:55 конзолата ми отпечатва 10:55. Някой може ли да ми помоне?

Тагове:
0
Programming Basics 20/08/2014 14:10:28
Anonymous:
Има вече отворена тема за домашно Conditional Statements: https://softuni.bg/forum/questions/details/321
peter_katarov avatar peter_katarov 1 Точки

Здравейте!

Често чета из форума, но за първи път пиша тук и ще съм много благодарен, ако някой ми обясни следното.

Моето решение на задачата, напълно работещо, е следното:

http://pastebin.com/qygT26dS

На 14-и ред, където въвеждам if expression-а за границите на beer time-а, първоначално използвах && , но програмата не сработи и за всеки валиден час връщаше "Non-beer time :(" . Когато смених оператора на || , програмата сработи безотказно.

 if ((time > start) || (time < end))

Но нали || е оператор "или", т.е. true || false => true ? В такъв случай, ако въведеното време е след start-а, но и след end-а, целият expression би приел стойност True и пак би се изпълнил statement-а долу (beer time) .

Защо не работи с && ( и ) , а работи  с || ( или ) ?

 

 

 

1
20/08/2014 12:25:02
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.