Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Course] PHP Basics: примерен изпит, задачи, решения, тестове, judge система

За да дадем възможност за по-добра подготовка за практическия изпит в края на курса "PHP Basics", пуснахме предварително една примерна изпитна тема. Тя съдържа:

  • 4 задачи като за изпит: https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/5
    • Лесна задача (1 цикъл с малко сметки)
    • Задача за стрингове (хубаво е да се знаят регулярни изрази)
    • По-сложна задача (може да изисква несложен алгоритъм)
    • Задача за асоциативни масиви + JSON
  • Условие (MS Word документ)
  • HTML форма за изпращане на входните данни (да си тествате решението)
  • Авторски решения
  • Тестове: вход (url encoded form data) и изход
  • Judge системата вече поддържа PHP (версия 5.5): http://judge.softuni.bg/Contests/22/PHP-Basics-Sample-Contest

На реалните изпити задачите ще бъдат с подобна трудност и в подобен формат.

По план предстоят и няколко подготовки за PHP Basics изпита, които ще се проведат на живо в СофтУни:

  • 25 август (понеделник), 18 часа
  • 26 август (вторник), 11 часа
  • 28 август (четвъртък), 10 часа
  • 28 август (четвъртък), 14 часа

Препоръчвам на всички да започнат да тренират от сега, за да се подготвят добре за изпита.

37
PHP Web Development Basics 19/08/2014 15:18:18
wintersun1993 avatar wintersun1993 114 Точки

По някаква причина трета задача от примерното контролно ми прави проблем и не тръгва.Започвам да си мисля, че имам някаква изключително проста грешка, която не забелязвам.

Това ми е кода: Цък

Кодът изпълнява всяко условие на задачата, но джъджа не му се кефи и ми отговаря по този начин в Details:

PHP Warning:  strtotime(): It is not safe to rely on the system'...
1
dani_ddd avatar dani_ddd 82 Точки

Може би защото резултата от таци функция зависи от локализацията на сървъра?

0
wintersun1993 avatar wintersun1993 114 Точки

Ами и аз се замислих за такова нещо, но в самото авторско решение е използвана точно тази фунцкия, и затова не знам какво става ...

0
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Сложи това в началото на кода, би трябвало да премахне warning-a:

date_default_timezone_set('Europe/Sofia');

Другият вариант е да suppress-неш грешката с @ пред реда, но като цяло това е лоша практика и е добре да се избягва.

9
21/08/2014 00:00:25
wintersun1993 avatar wintersun1993 114 Точки

Прав си ! Мерси :)

0
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Благодаря Ви,  a_rusenov.

БОГ да ви благослови.

И на мен ми показва същият проблем за който е писал wintersun1993 и когато написах в началото на кода, това, което сте го посъветвали да напише, judge спря да ми дава грешка.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.