Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milen8204 avatar milen8204 296 Точки

[Useful Info] PHP Basics - Как да си направим стринг за въвеждане в масив от текст в таблица

Здравейте,

Хрумна ми един сравнително бърз начин за създаване на масив от данни подредени в колона от таблица. Така например си направих масивче с всички цветове на английски за задачата "Rich People’s Problems" от курса PHP Basics.

от уикипедия си намерих страница с изброени всички цветове на английски в табличка. Копирах я във файл на LibreOffice Calc (може и в MS Excel).

След това в една колона срещу всички цветеве си въведох синвола (') ,  а в друга въведох (',) с помощта на фомула (&[име на клетка] - конканира съдържанието на посочената клетка) конканирах символа ' името на цвета и символите (',) по този начин се получи колона, на всеки ред на която е ('име на цвета',) можете да видите на картинката:

Вижще картинката за да е по-ясно

След това копирате колконата и я пействате в един .php файл, който е със следното съдържание:

<?php

$arr = array(

//пействате от експелската колона и изтривате запетаята след последния елемент

);

//Така ще работи, но ако изкате да е по-красиво можете да изпечатате масива с:

foreach ($arr as $color) { echo "'$color',"; }

//и след отпечатването да го копнете, като изтривате запетаята след последния елемент

?>

 

2
Общи приказки 22/08/2014 08:21:00
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Абе тя цялата работа хубава, и сигурно упражнението по случая ти е добре дошло, ама не е ли излишно затормозяване, при положение че може да портнеш ексела към CSV и да го парснеш с някоя от много функции, например fgetcsv()

5
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Свободна даржава сме, всеки на който му е излишно да не го прави laughing. Ако от 100 човека на 10 им е по-лесно така си заслужава изгубения половин час за да го споделя :). Ето и ти даваш алтернативи всеки да си избира.

0
Ilian_test avatar Ilian_test 0 Точки

Здравейте, виждам че темата е стара но ще бъда благодарен ако разгледате моя казус. Става дума точно за функцията fgetcsv(), имам сериозен проблем при енкодинга. След като заредя csv файл завъртам цикъл който да ми попълни базата с данни по такъв начин:

 while (($getData = fgetcsv($csvFile, 10000, ",")) !== FALSE) {

...

до тук добре, но в csv файла има кирилица, след доста проверки установих, че от там идва проблема. връща ми въпросителни, иероглифи и така на татък. пробвах да използвам функцията iconv(), пробвах mb_convert_encoding(), пробвах utf8_encode() по този начин:

$getData =  mb_convert_encoding( $getData, 'UTF-8' );

iconv( "UTF-8","ISO-8859-1//TRANSLIT", $getData);

utf8_encode($getData);

но без резултат.

0
22/06/2022 17:44:36
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.