Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vasil.jivkov avatar vasil.jivkov 39 Точки

[Exam Problems] C# Basics - 25.07.2014 Evening - Problem {05} - Change Even Bits

Здравейте колеги , готвя се за утрешния изпит , но понеже така и не научих побитовите операции , се мъча да я реша със стрингове и масиви от char-ове . Решението ми дава 80/100 в Judge и мисля , че знам защо . Но немога да измися начин да го оправя . 

Решението ми - Pastebin

В условието пише че последния вход L може да е between 0 and 18 446 744 073 709 551 615 . Тоест това е максимум ulong . Проблема е че Convert.ToString(L, 2) гърми като му подам Ulong. Потърсих в нета и намерих направен спецялен метод за целта , имплементирах си го в кода , но пак ми дава 2 грешни отвогора.

Някой вижда ли друг проблем ?

Тагове:
-1
Programming Basics 25/08/2014 23:01:52
quickben avatar quickben 966 Точки

И аз имах проблеми с тази задачка, виж ТУК съм питал колегите някой да прати решение със "стрингосване" и един се отзова.

Може да ти помогне както на мен.

P.S Добра тренировка е да се решават побитови задачи със "стрингосване", но доколкото съм наясно в практиката този тип задачи трябва да се решават с побитовите операции(сиреч като хората без "стрингосване") и рано или късно трябва да се научим да използваме точно тях при решаването на този тип задачи. По-добре рано :)

1
25/08/2014 20:31:26
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.