Софтуерно Инженерство
Loading...
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5296 Точки

[Exam] C# Basics - 22 август, 26 август 2014 - решения, впечатления, резултати

Колеги, качил съм ви на сайта на C# Basics курса условията на задачите, авторските решения и тестовете от двата приемни изпита за СофтУни (22 август и 26 август 2014): https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/1048.

Можете да се упражнявате в judge системата:

Официално откривам дискусията по задачите от тези два изпита. Вече можете да ги обсъждате във форума, да споделяте решения и да се упражнявате.

11
Programming Basics 27/08/2014 22:43:41
Filkolev avatar Filkolev 4486 Точки

По мое мнение задачите вчера (26-ти) бяха сравнително лесни. Малко съм изненадан, че на 22-ри повече хора успяха да вземат 500 точки. Все пак задачите от 22-ри не съм ги решавал все още, може пък да се окажат по-леки.

Ето решенията ми: C# Basics 26 August 2014

Трета, поради особеностите на фигурата, е най-дълга и за мен беше най-трудната/времепоглъщаща задача.

Относно 2-ра - да, не беше съвсем ясно условието на пръв прочит. Но при такива въпроси вдигате ръка и ще дойде някой да ви обясни нещата. Защо си биете главите 2 часа да разберете какво се иска от вас вместо да питате?

Ето решенията на задачите и от другия изпит: C# Basics 22 August 2014

Там единствено проблеми имах с 1-ва задача, защото се забих с недобра логика - въртях цикъл и ми даваше разбира се timeout на един от тестовете (което е нормално като въртиш цикъл 1 милиард пъти). Сетих се как да стане с обикновени деления и изваждания, но в крайна сметка пак ми се струва не много оптимална.

0
27/08/2014 18:20:19
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 832 Точки

// Stole the formula ;) laughing

Сега забелязах, че авторското решение на 4-та задача не работи заради дребна грешка. 

На line 14 вместо:

letSum += inputUppercase[i] - 'A' - 1;

трябва да бъде:

letSum += inputUppercase[i] - 'A' + 1;

0
27/08/2014 16:00:01
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5296 Точки

Мерси за корекцията. В бързането сменихме магическото "- 64" на по-разбираемото "- 'А' + 1". Поправено е на сайта.

1
Условието на 2-ра задача от 22-ри Август правилно ли е? Нещо не мога да разбера какъв discount има за пакети от 40 до 99...
0
Filkolev avatar Filkolev 4486 Точки

Никола, от тебе именно взех тая формула, че иначе ползвах суич. Просто не ми се мислеше да вадя точната зависимост индекс-координати. Нещо такова направих първоначално:

switch(y)

{

case 0: index = 1; break;

case 1: index = 4; break;

case 2: index = 7; break;

}

index += x;

Иначе - да, вярно е условието на 2-ра задача. Просто продължават отстъпките 40-49, 50-59 и т.н. като се увеличава с 1% на всяка стъпка.

1
На втора задача видях, че е вярно условието, бях се объркал нещо, но вече я реших. Иначе видях предишния ти submit в github от history :)
0