Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Exam] C# Basics - 22 август, 26 август 2014 - решения, впечатления, резултати

Колеги, качил съм ви на сайта на C# Basics курса условията на задачите, авторските решения и тестовете от двата приемни изпита за СофтУни (22 август и 26 август 2014): https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/1048.

Можете да се упражнявате в judge системата:

Официално откривам дискусията по задачите от тези два изпита. Вече можете да ги обсъждате във форума, да споделяте решения и да се упражнявате.

11
Programming Basics 27/08/2014 22:43:41
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

По мое мнение задачите вчера (26-ти) бяха сравнително лесни. Малко съм изненадан, че на 22-ри повече хора успяха да вземат 500 точки. Все пак задачите от 22-ри не съм ги решавал все още, може пък да се окажат по-леки.

Ето решенията ми: C# Basics 26 August 2014

Трета, поради особеностите на фигурата, е най-дълга и за мен беше най-трудната/времепоглъщаща задача.

Относно 2-ра - да, не беше съвсем ясно условието на пръв прочит. Но при такива въпроси вдигате ръка и ще дойде някой да ви обясни нещата. Защо си биете главите 2 часа да разберете какво се иска от вас вместо да питате?

Ето решенията на задачите и от другия изпит: C# Basics 22 August 2014

Там единствено проблеми имах с 1-ва задача, защото се забих с недобра логика - въртях цикъл и ми даваше разбира се timeout на един от тестовете (което е нормално като въртиш цикъл 1 милиард пъти). Сетих се как да стане с обикновени деления и изваждания, но в крайна сметка пак ми се струва не много оптимална.

0
27/08/2014 18:20:19
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

// Stole the formula ;) laughing

 

Сега забелязах, че авторското решение на 4-та задача не работи заради дребна грешка. 

На line 14 вместо:

letSum += inputUppercase[i] - 'A' - 1;

трябва да бъде:

letSum += inputUppercase[i] - 'A' + 1;

 

0
27/08/2014 16:00:01
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Мерси за корекцията. В бързането сменихме магическото "- 64" на по-разбираемото "- 'А' + 1". Поправено е на сайта.

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки
Условието на 2-ра задача от 22-ри Август правилно ли е? Нещо не мога да разбера какъв discount има за пакети от 40 до 99...
0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Никола, от тебе именно взех тая формула, че иначе ползвах суич. Просто не ми се мислеше да вадя точната зависимост индекс-координати. Нещо такова направих първоначално:

switch(y)

{

   case 0: index = 1; break;

   case 1: index = 4; break;

   case 2: index = 7; break;

}

index += x;

Иначе - да, вярно е условието на 2-ра задача. Просто продължават отстъпките 40-49, 50-59 и т.н. като се увеличава с 1% на всяка стъпка.

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки
На втора задача видях, че е вярно условието, бях се объркал нещо, но вече я реших. Иначе видях предишния ти submit в github от history :)
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.