Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

[Homework] Java Basics - Introduction to Java - May 2014

Домашното вече е качено в системата - цъкили си го свалете оттук

Доста търсене в нета ми се наложи, предвид, че няма лекция още (освен презентацията).

3.PrintHometown

5.CurrentDateTime

6.SumTwoNumbers

7.Console-Based-Compilation (Под windows среда):

1. cd до директорията или през file explorer, shift + десен бутон + open new command prompt window here
2. set path=%path%;C:Program Files\Java\jdk1.8.0_05\bin
3. javac SumTwoNumbers.java
4. java SumTwoNumbers

8.SortArrayOfStrings

10. Доколкото разбирам се прави jar с jar -cf име файлове и след това се отваря с java -jar файл, но не съм много сигурен, нека някой да даде по-точно обяснение.

Тагове:
30
Java Advanced 05/09/2014 00:50:20
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

Здравейте!

Вмомента правя задачата от домашното с Array - Sort array of strings. Явно има някаква грешка при решението и проблема е в array-a, който ползвам, или for-цикъла. Ето го кода ми: http://pastebin.com/sdMA2rbG

Видях, че ако сменя обхвата на words по този начин: String[] words = new String[count+1]; всичко работи нормално. Опитах се да работя с debug, но бутоните ми за step over & step into & step return & disconnect etc. не са активни, и не мога да разбера защо?

Благодаря за помощта предварително!

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Сложи пред for цикъла:

s.nextLine();

и ще се оправи.

0
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

Извинявай за това, което ще те попитам, просто съм начинаеща с Java... можеш ли да ми обясниш защо така е вярно и имаш ли някаква идея защо не са активни бутоните при Debug?

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Един колега по-назад в темата е писал каква е причината - един цитат от stack overflow:

The problem is with the input.nextInt() command it only reads the int value. So when you continue reading with input.nextLine() you receive the "\n" Enter key. So to skip this you have to add the input.nextLine(). Hope this should be clear now.

Тоест - при четене на инт се прочита само инт-а. И за следващото четене на NextLine остава натиснатия след четенето на инт Enter - т.е. нов ред. Затова с едно празно четене с s.NextLine() ще прочетеш този Enter и при следващо четене ще хванеш следващия реален input.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Слагаш ли Breakpoint в кода и влизаш ли в Debug переспективата?

0
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

Благодаря ти :)

0
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

Да, слагам, но просто не става и не разбирам защо...

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Утре мога да погледна през teamviewer ако искаш. Може да ми пишеш на скайпа в профила.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.