Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

[Въпрос] Softuni -> ВСУ

Здравейте,

 

Въпроса ми е зададен главно към екипа , но сметнах че може и някой от потребителите да знае и  да ми отговори .. 

искам да попитам кога точно трябва да се прехвърлим в университетите партньори , защото май нещо ми убягва. Кога всъщност се записваме за университет-партньор , след 2 години обучение в Софт уни или успоредно с Софт Уни ? Защото аз записах за диплома за висше в ВСУ , а от там ми изпратиха мейл че съм одобрен и трябва да плащам семестър. Но аз не съм приключил тук , тоест ще ми се наложи да карам успоредно ? В сайта пише че диплома за висше може да бъде взета след като изкараме 2 години в СофтУни и след това още 2 години в университет партньор. Така както се получава при мен , ще уча 2 години в СофтУни и успоредно с това 4 години в ВСУ... 

1
Въпроси за SoftUni
Masovski avatar Masovski 211 Точки

Да, доколкото на мен ми е известно, се учи успоредно, като периода във ВСУ е 3-4 години.
Първата година във ВСУ ти е олекотена за сметка на интензивната в СофтУни.
Можеш да вземеш повече изпити в първия курс на ВСУ и така да намалиш общия брой дисциплини, които ти остават. По този начин можеш да намалиш броя години във ВСУ на общо 3.

Повече информация би трябвало да намериш тук.
Препоръчвам ти също така, ако все още не си гледал клипа с представянето на ВСУ, да го изгледаш.

Записването за университет партньор е желателно да стане при първа възможност.
Причината е, че колкото по-рано се запишеш, толкова по-рано ще се водиш като студент в съответното учебно заведение, а според чл.42, ал.1, т.1, буква "а" от закона за висшето образование, ти трябват най-малко 3 години във висше учебно заведение, за да придобиеш образователно-квалификационна степен "бакалавър".

1
05/09/2014 21:34:09
cherokee avatar cherokee 146 Точки

А ти как кандидатства, защото в мейла от СофтУни пишеше, че се записваме до края на Август (за ВСУ) и след това те (ВСУ) ще се свържат с нас (след като СофтУни им прати данните ни). Аз до момента не съм получил нищо по поща/тел и се чудя дали нещо не съм пропуснал нещо (може и още да обработват данните). Та затова питам как си го направил ти.

 

0
Masovski avatar Masovski 211 Точки

Хм, ами избрах си университет-партньор, веднага щом разбрах, че е активно избирането в сайта на СофтУни.

На 20 Юли 2014 получих e-mail с информация за записването от ВСУ. 

Предлагам ти, щом не си получил нищо досега, да прибегнеш до последното изречение от email-а на СофтУни, а именно:

"Ако имате въпроси, не се колебайте да се свържете с нас."

 

2
05/09/2014 23:17:56
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Май това ще направя в понеделник.

Междувремено някой друг от колегите получавал ли е мейл от ВСУ от 1 Септември насам?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.