Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

[Technical Issue] Eclipse - Импорт на Java проект на друга машина

Здравейте,

Наложи се да сменя машината, на която работя и съответно проектът, разработван до момента под Уиндоус, трябва да бъде импортнат на машина, която върви под Линукс. И изведнъж се оказа невъзможно за работа.

1. Оказа се, че класът не може да си намери пътя към външната библиотека, понеже беше изтеглен някъде на другия компютър. Когато се импортне външна библиотека, тя не влиза ли някъде в самия проект?

2. Отидох на проекта, десен бутон, Build Path - Configure Build Path - Java Build Path - таб Libraries и от там смених пътя. Намери си библиотеката. Само че идва въпросът как го накараме да работи на всяка машина? Дори библиотеката да я запишем в папката на самия проект, пътят към нея ще е различен на всеки компютър.

3. В задача 9 не намира фонта. В което няма никаква логика. Задал съм да го търси по следния начин:

BaseFont font = BaseFont.createFont("TTFs/Arial.ttf",BaseFont.IDENTITY_H,BaseFont.EMBEDDED);

Самата папка и ttf файл са в папката на проекта. Тук обаче проблемът се оказа, че в Уиндоус името на файла е с главна буква, докато в Линукс е с малка. Как да го задам по такъв начин, че да работи и под двете системи?

 

4. Тук вече системата тотално ме хвърли в тъча:

Ето кодовете ми на задачи 5 и 6:

http://pastebin.com/yaip6Hfv

http://pastebin.com/haNXLXuy

И на двете места ми подчертава printf и ми изписва, че методът printf(String, Oblect) не е приложим за аргумент от типа (String, LocalDateTime.Now()) съответно (String, Int). В това вече няма никаква логика. Под уиндоус програмите вървяха перфектно, сега не знам какво не им харесва, че подчертава pringf.

Тагове:
0
Java Advanced 09/09/2014 21:47:19
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ще ъпдейтна малко темата, тъй като снощи разрешихме проблема на колегата с клас пътя.

Файлът .classpath по подразбиране е скрит. Ако не е настроена графичната среда да показва скрити файлове, няма да го видите в руута на проекта. И при обикновен ls в терминала - също. При ls -a се вижда. Вариантите са да си покажете скритите файлове и да го редактирате през графичната среда, или да отворите едитор и да изберете път до файла. Или пък през терминала да влезете до руута на проекта, да изберете любимия си едитор nano, vim и т.н. и да отворите файла. e.g.: vim .classpath

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.