Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

[Technical Issue] Linux - Достъп до директория

Здравейте, имам малък проблем...

опитвам се да вляза през конзолата на Ubuntu в директория opt/ Но ми изписва

bash: cd: opt: No such file or directory

developer@ubuntu:~$ 

Какво ли не опитах и не успявам. Някой има ли някаква идея ?

Тагове:
0
Общи приказки 12/09/2014 16:52:19
JulianMarinov avatar JulianMarinov 11 Точки

Колега, пробвай с sudo passwd в конзолата, така ще сетнеш парола за root. После с su root и паролата, вече като root си влизаш където искаш. За по-лесно браузване из папките в конзолата може да качиш един Midnight Commander примерно така:

$ sudo add-apt-repository ppa:eugenesan/ppa
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get install mc

След това пускаш с mc и си готов. 

 

1
12/09/2014 14:56:11
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Определено полезно приложение..., но отново не ми дава да инсталирам нищо... отказах се качих ново Убунту.

 

Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.