Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

[Exam Problems] Java Basics - Video Duration

Здравейте, имам питане по задача 01 от изпита от 26.05.2014- Video Duration. Ето кода ми: http://pastebin.com/614rzwFA

Проблемът е, че чете редовете, подадени от конзолата ПРЕЗ ЕДИН. Разгледах авторското решение, и не виждам някаква разлика в зададения цкъл зачетене на инпута. Някой може ли да ми помогне?

0
Java Advanced 18/09/2014 23:27:42
d3vildog avatar d3vildog 58 Точки

Здравей,

промених точно 2 неща в ЗАДАЧАТА ти и сега дава 100/100. Написал съм коментари за да видиш кое точно си объркала. 
Дано съм ти бил полезен, ако има нещо питай! tongue-out

1
18/09/2014 09:33:42
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

@d3vildog

Брех, че съм куха! Вярно! Много ти благодаря, страшно ми помогна! И понеже има доста неща, ще се въползвам и ще питам smile

Става дума за другата задача, пак от 26.05. - Pythagorean Numbers. Решавам я- в аутпута излизат верни изразите, но са подредени по различен начин от тези в примерите. В условието пише, че редът няма значение, но не знам дали става дума за реда на отпечатване на изразите или за реда на членовете в самия израз. И в двата случая, обаче, не мога да съобразя как да променя кода, така че да принтира според дадените примери ( и съответно, в джъджа да отчита верен отговор). Както и да е- ето кода ми: PythagoreanNumbers , ако може някой да ми помогне.

0
d3vildog avatar d3vildog 58 Точки

Здравей, отново промених само 2 много малки неща ЦЪКтрябва да добавиш една проверка след вторият цикъл, и да промениш инициализацията на i2 да бъде 0, a не да е равна на i1. Сега дава 100/ 100 tongue-out 

1
18/09/2014 21:21:48
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Хммм, вярно, не съм съобразила проверката, дадена в условието. Благодаря ти! Много е полезен начина, по който внасяш корекции- в кода с подробен коментар. (Имаш голяма бира от мен! smile)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.