Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lisi4ok avatar lisi4ok 0 Точки

[Technical Issue] Python - Конфигуриране с apache

Здравейте,

искам да си настроя апачето да работи с питон.

Може и без джанго. Може ли да ми кажете как да го конфигурирам с апаче.

1) Чул бях, че е по-добре с nagix. (Какви са предимствата)

2) Разбрах за 2 начина на конф с апаче:
- 1 cgi

-2 wsgi mod_python

Каква е разликата ? между двете.

 

3) И какви са добрите практики в web програмирането с питон. Ще може ли линк към някакви уроци и т.н. (някакво инфо, за да навлезна в материята)

 

Дали ще може някой да ми отговори на 1,2,3 въпроса ?

 

 

П.с. PHP програмист съм и искам да се науча и на питон.

Тагове:
0
Предложения и проблеми 23/09/2014 23:15:39
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Хващам се от P.S.-а за да коментирам.

За домашно програмиране си ползвай Апач-а, защото е по-лесен за конфигурация от редови юзър. nginx има предимства от към перформънс, например, но в случай че не ти се налага да конфигурираш сървъра на който се деплойва апликейшъна, това ще бъде от малко значение за теб.

Щом си PHP програмист, значи най-вероятно знаеш разликата между това РНР да е CGI скрипт или да бъде като модул на Апача. В общия случай е същото и при пайтъна. В случая на CGI-а, екзекютейбъла на пайтъна ще се стартира за всеки път, в който искаш да стартираш скрипт, докато ако е модул, ще се spawn-не пайтън процес със стартирането на апача.

Аз лично ти препоръчвам да лоуднеш mod_python

По третия въпрос не съм достатъчно компентен, никога не съм се занимавал професионално с пайтън, но не мисля, че има много специфични неща, от дженерик добрите практики за web програмиране, било то с какъвто и да е друг език насочен към такъв тип програмиране

0
23/09/2014 22:05:08
lisi4ok avatar lisi4ok 0 Точки

За домашно програмиране си ползвай Апач-а, защото е по-лесен за конфигурация от редови юзър. nginx има предимства от към перформънс, например, но в случай че не ти се налага да конфигурираш сървъра на който се деплойва апликейшъна, това ще бъде от малко значение за теб.

 

 

Тоя текст не го разбирам.

 

По 2 за cgi мога ли само mod_py да лоадна без wcgi. И каква е функционалността на wcgi.


П.с. Искам да знам какво се случва. И да разбера нещата

0
23/09/2014 23:29:53
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.