Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Matrix avatar Matrix 1092 Точки

[Useful Info] XAMPP - Busy, apache started [port 80] - как да оправим грешката

Много псувни отнесе XAMPP заради следната грешка, която ми изкарваше при опит да стартирам Apache сървъра:

Busy...
Apache started [Port 80]


За да ви спестя излишно губене на време, ето директно "лекарството" на проблема - цък

 

 

4
PHP Web Development Basics
Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

Винаги когато имам такъв проблем с 80ти порт, първо гледам настройките на Скайп. Най-често от него е проблема. Просто се маха отметката на "Use port 80 or 443 for additional incoming connections".

2
Keeper avatar Keeper 18 Точки

Ако проблемът не е в Скайп, отвори конзолата и напиши:

netstat -a -o -n | findstr 0.0.0.0:80

Който процес ти излезе, провери му PID номера и го терминирай (стига да не е TCP връзка):

taskkill /PID

Ако ти даде access denied, пробвай с /F switch-a

Забелязал съм обаче, че бета панелът на xampp няма този проблем.

0
coaster avatar coaster 412 Точки
Обаче става интересно, когато въпросният процес, който пречи, е с PID 4, и е свързан с някое от ядрата. Ходи му обяснявай после, че трябва да се спре, защото не можеш да си стартираш Apache-то заради него хахах.
0
petyo.mitkov avatar petyo.mitkov 13 Точки

Цяла вечер сменям портове 80, 443, 8080. Забавна работа :))) 

Оказва се, че за Windows 8 порта е друг. Само въведох следните корекции и готово :)) 

1) I changed "Listen 80" to "Listen 27105"
2) I changed "Servername localhost:80" to "Servername :27105"

Ето линк към статията :https://community.apachefriends.org/f/viewtopic.php?p=202017

 

0
27/03/2015 00:24:36
gudov avatar gudov 274 Точки

Направил си го по сложният начин, а съм сигурен, че скайпа ти дърпа този порт laughing Иначе + за добрата темичка.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

По принцип apache/lighty си се конектват на порт 80 (което е повече от нормално). Понеже съм имал същия проблем и на Линукс (убунту) си килвам всичко на порт 80 просто :)

sudo kill `sudo -lsof -t -i:80`

 

4
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки
Супер!Много съм благодарна за клипчето!Измъчих се няколко часа.....Благодаря за помощта!
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.