Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
gassanabdula avatar gassanabdula 3 Точки

Web Devolper Front End

Здравейте,

Колеги в момента съм за записал нулевия курс  (Programming Basics - май 2016).
Гледах каква е схемата ако изкараш над 50% ( това са ми целите) Tech Module.

Моето желание да уча за Web Devolper Fornt End (html,css,javascript + photoshop)

И въпроса ми е какво бихте ми препоръча ли след това да уча от модула?

Тагове:
2
Web Fundamentals - HTML5
quickben avatar quickben 976 Точки

Само едно уточнение, че много хора в началото се бъркате. Фронт енд означава да имаш солидни познания по client side frameworks или да можеш да правиш нещата без frameworks. HTML и CSS са последните неща които един фронт ендър трябва да знае. Photoshop-а въобще го няма на картата - това са дизайнерите. Просто много хорат се мислят за front end-ъри без да осъзнават, че нямат нищо общо с тях. Та на въпроса ти - аз лично ти препоръчвам JavaScript Developer трак-а. И ако го отвориш ще видиш, че HTML и CSS е само един от курсовете и то най-лесния измежду всички. Не ме разбирай погрешно да пишеш много добър HTML и CSS си е изкуство и ако си мнооооого добър само със HTML и CSS можеш да си докарваш доста стабилен доход, просто никой уважаващ себе си програмист(който аз познавам) не обича да реди html и за това повечето не го пишем кадърно и има място за хора на които това им е страст.

0
06/06/2016 16:49:27

Здравей,

Да на вярно съм объркан, като цяло идеята ми е да се занимавам с Web Design, изброих Photoshop като опция, че често го ползвам за да си преправям някои картинки за да си дооправя дизайна. 

Но като цяло дълго време ги гледах и аз стигнах до извода че моя курс е JavaScript Devolper.

Благодаря за мнението! :)

0
06/06/2016 17:35:16
quickben avatar quickben 976 Точки

Няма проблеми, аз от 2+ години не съм спирал и пак не знам къде се намирам, който ти твърди обратното просто не знае колко много не знае. Натискай здраво и ще станат нещата. Успех!

2

Обаче по тази тема няма много дискусия :) или е много сложна ( което ме съмнява) или просто SoftUni не е моето място.

0