Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

[Functional Programming] Problem 9-Custom Comparator

Здравейте, колеги!

Искам малко помощ по условието на тази задача. По начина, по който то е зададено, аз разбирам, че нашият comparator трябва едновременно да сортира числата по това дали са прости или четни и след това да ги сортира по големина в нарастващ ред. В случая обаче не се ли нарушава single responsibility принципа или просто аз не съм разбрал условието на задачата?

Тагове:
0
Java Advanced
kosio197 avatar kosio197 104 Точки

Привет,

В условието пише, да напишеш custom comperator и да го подадеш на Arrays.sort(). Ти няма да пишеш алгоритъм за сортиране, нито пък ще сортираш два пъти:

Комператора, който sort приема има за параметри 2 числа, приберно  a и b и връща на изход число < 0, ако a < b, 0, ако а==b и число по-голямо от 0 ако b< a. По условие първо трябва да са четните числа в нарастващ ред, после нечетните. т.е. в тялото на комператора имаш:

1. Ако а е четно и b е нечетно - комератора връща, че a < b (т.е  -1)

2. Aко b е четно и а е нечетно  - комператора връща b < a (т.е. 1)

3.  Във всички останали случаи просто сравнява а и b (т.е. a - b)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.