Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

rado84 avatar rado84 1 Точки

Switch-case проблем

Понеже менторът днес е Not Responding, се налага пак тук да питам и сигурно е нещо глупаво, но още свиквам с този вид на if-а, та ще ме извинявате, ако въпросът ви се струва тъп.

Та, решавам си аз задачата Animal Type и по едно време забелязвам, че номерът на кейса е подчертан и на VS пак нещо не му харесва:

Защо изведнъж реши, че трябва да конвертира инт в стринг, когато стрингът "animal" е единствената зададена променлива и изрично съм казал, че искам да е стринг, а не инт? Други променливи не съм задавал.

Ето го и целият код, в случай, че потрябва:

http://pastebin.com/DgMb4D5b

Тагове:
0
Programming Basics
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Идеята на switch-case-a е, че при case изписваш директно това, което очакваш да видиш като команда, т.е. не е казано че всички case-oве трябва да са case 1, case 2, case 3 и тн. В твоя случай просто трябва да подадеш case "dog", и после в този кейс му казваш какви операции да ти извърши.

2
rado84 avatar rado84 1 Точки

Това означава ли, че ако задам case "dog", мога да махна "animal = "dog""?

-1
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Да, абсолютно, тоя ред става излишен, реално при switch ти казваш променлива, която искаш да следиш каква е, и в зависимост от това, получаваш съответния резултат. В началото е малко абстрактно, но като го направиш 5-6 пъти и доста ще свикнеш с него, и би го ползвал за ситуации с много различни входа.

2
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Когато са от един тип животните може да ги изпишеш ето така с един Console.WriteLine:

string animal = Console.ReadLine();
        switch (animal)
        {
            case "dog": Console.WriteLine("mammal"); break;
            case "crocodile":
            case "tortoise":
            case "snake": Console.WriteLine("reptile"); break;
            default: Console.WriteLine("unknown"); break;
        }

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.