Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mimi_em avatar mimi_em 16 Точки

Проблем със запаметяването на psd файл

 Здравейте на всички!

Два дена се мъчих да направя moke-up и сега при последни промени се оказа, че не мога да го запаметя, понеже е станал над 2ГБ...  angry Очевидно нещо съм пропуснала да направя. 

Тагове:
0
Photoshop
EmilZonev avatar EmilZonev 40 Точки

Пробвай да го запишеш в PSB.Toй е за  по-големи проекти.

1
10/06/2016 13:45:49
mimi_em avatar mimi_em 16 Точки

Знам, че .psb ще ми оправи проблема, но по условие в домашното трябва да запазим в .psd файл, т.е. не бива да е толкова голям файла.

0
EmilZonev avatar EmilZonev 40 Точки

Аз работех с много големи изображения и след като до направих с параметрите.които се изискват стана 74мб.Не мога да разбера какво толкова си правила за да набъбне на 2гб,което е страшно много за такова нещо.А и едва ли е проблем ,че ще го запишеш в PSB.В крайна сметка е важно какво си свършила.Някакви съобщения,грешки връща ли ти ФШ? Скрач дисковете имат ли място? Системния дял има ли свободно място.Проблема може да е от  всичко.

0
mimi_em avatar mimi_em 16 Точки

Имам достатъчно място на компа. Изкарва ми грешка, че файла е достигнал 2ГБ-я лимит и, че не може да се запамети такъв голям файл. Мисля, че съм омазала нещо с параметрите... Още като зададох в началото А4 формат, 250pii, в AdobeRGB ми изписа, че файла е 1.08ГБ...

0
10/06/2016 16:07:29
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Така е, за документи над 2ГБ формата е PSB, но по-добре опитайте да го намалите. Или резолюцията е много голяма, или има много слоеве и смарт обекти. Така или иначе, 2ГБ не е добре, нито колегите ще го проверят, нито някой ще го купи :)

1
mimi_em avatar mimi_em 16 Точки

След махането на излишните смарт обекти, размера стана 1.72ГБ. Иначе резолюцията ми е 250 ppi, както е по условие. Остана да почна да трия слоеве... :(

0
PetrankaSt avatar PetrankaSt 9 Точки

Ако имаш смарт обект, който не е задължително да бъде такъм, можеш да го растеризираш. Това ще намали големината на файла.

 

2
10/06/2016 14:24:06
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Има вариант и да си остане смарт обект. Но, ако съдържа прекалено много пиксели, редактирайте го, като го ресемплирате на по-ниска (достатъчна) резолюция. Например, импортвате картинка с 10 000х5 000 пиксела и я правите смарт обект такава, каквато е. Цялата информация за тези пиксели се пази, но на вас са ви достатъчни 2000х1000. Променяте със Image Size (вътре в смарт обекта) и размерът на файла (на основния документ) намалява драстично.

2
PetrankaSt avatar PetrankaSt 9 Точки

Това определено е по-добър вариант.
 

0
mimi_em avatar mimi_em 16 Точки

Това определено е полезна информация. Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.