Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
VladimirAnaniev avatar VladimirAnaniev 54 Точки

[Programming Fundamentals Sample Exam II - June 2016] - 04. SoftUni Coffee Supplies

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/218#3 - Задачата.

На мен ми дава 80 точки за този код.

Не съм използвал методи и може би от там идва проблема с разчитането на кода и намирането на грешката.

EDIT:

Пререших задачата със класове Person и Coffee, чиито обекти пазя в List<T>, но отново ми дава същия резултат. Грешката е на същия тест.

Код

Тагове:
0
Programming Fundamentals 10/06/2016 23:55:17
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Последният тест ли не излиза? Щото на мен той и му се чудя какво ще да е.

0
VladimirAnaniev avatar VladimirAnaniev 54 Точки

Предпоследния дава проблема

0
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

И при мен четвъртият тест грми. Явно там има някакъв супер забит граничен случай, който ми бяга. Опитах се да огранича случай, в който всички кафета са изчерпани и не печатам никакъв репорт, но там получих 40/100.

Ето и моя код: http://pastebin.com/waNszxAD

0
11/06/2016 11:50:27
PlamenHP avatar PlamenHP 2 Точки

Проблема с четвъртия тест е, че "Out of coffee" репорта нетрябва да се принтира наведнъж.
Първата част трябва да се принтира преди цикъла  в който четем "end of week report"
и втората част след него.

0
stoyan.grigorov avatar stoyan.grigorov 37 Точки

Току що реших задачата и нещото което намирам за супер недомислено при което и на мен ми даваше 80/100 пак на предпоследния тест беше следния случай:

Машината има 3 кафета Nescaffee

Идва Гошо и иска 5 кафета.

// Пауза , нормалната логика гласи, че машината трябва да каже "Out of Nescaffe" защото не може да даде 5 кафета като има 3.

Но за да бъде приета като "правилна" Judge не чака да изпишете нищо защото му е зададено че -2 кафета взети от нищото не са проблем.

А в условието никъде не е споменато, че може да искаме 5 пък да получим 3.

Решение 100/100

0
TomaTomov_91 avatar TomaTomov_91 8 Точки

За съжаление, това е не единствената такава задача! Поне половината имат някакави частни случаи, които не са описани и трябва да си блъскаш главата 3 часа разбираш ли, че да се сетиш, как му е скимнало на автора да направи тестовете....

1