Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

svetli100 avatar svetli100 4 Точки

Problem 1. SoftUni Airline

Здравайте колеги,

имам проблем с една от задачките от подготовката за изпита в неделя. Това е кода ми https://gist.github.com/SvetoslavSokolov/02d4af6801a38e1014030239ffdac027 .

Ако използвам първия input всичко работи, но ако използвам втория input се получва така: въвеждам първите 7 числа от входа и след това правя някакви сметки и печатам и  след това отново въвеждам 7 числа правя някакви сметки и печатам. А  трябва първо да се въведе целия вход и след това да се печата.

Мерси!

 

Тагове:
1
Fundamentals Module
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

След всеки цикъл трябва да изпечаташ едно от двете:

  • For each flight you need to calculate the profit and print the result in the following format:
    • If the income is greater or equal than the expense:

You are ahead with {profit}$.

  • If the expenses are greater:

We’ve got to sell more tickets! We’ve lost {profit}$.

Последните два реда от условието трябва да са извън цикъла 

Overall profit -> 37.000$.

Average profit -> 18.500$.

Идеята е да си направиш една променлива която да ти пази парите от завъртането на всеки цикъл и накрая да го принтираш а ти си го сложил в else в цикъла.

Това имам в предвид:

http://pastebin.com/jXB91iJr

Само че е излишно както аз съм ги декларирал извън цикъла понеже не се сетих че ще го ползвам само там.

0
11/06/2016 10:43:40
svetli100 avatar svetli100 4 Точки

Мерси! Получих желания резултат.

 

0
Thenis avatar Thenis 219 Точки

Ако използвам първия input всичко работи, но ако използвам втория input се получва така: въвеждам първите 7 числа от входа и след това правя някакви сметки и печатам и  след това отново въвеждам 7 числа правя някакви сметки и печатам. А  трябва първо да се въведе целия вход и след това да се печата.

Judga-джа винаги взима само output-та. Стига output-та да ти е верен judge-джа ще ти го приеме, независимо кога си го отпечатал.Така че това да не те притеснява.

0
svetli100 avatar svetli100 4 Точки

Мерси!

0
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Най-после някой да зададе въпрос за тази задача. laugh

Имаше доста грешки и незнам от къде да започна за да ти ги обясня. Виж ето този код.  Това е твоят код, но го преработих доста, дано успееш да си намериш разликите. И да знаеш че го пробвах само с примерните тестове и за тях работи, но не съм го пробвал в Judje.

Успех!

 

 

1
11/06/2016 11:07:34
svetli100 avatar svetli100 4 Точки

Мерси!

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.