Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

[Regular Expressions]Problem 04 - Replace a Tag

Здравейте, колеги!

От два дни се опитвам да реша гореспоменатата задача и все удрям на камък. Нулевият тест ми минава, но останалите гърмят. Проблемът вероято е в регекса, така че ще се радвам някой да погледне кода и да каже къде бъркам. Тъй като чета от конзолата, а не от файл първо събитам целия вход в един стринг и после го предавам на регекса за намиране на съвпадения.

 

http://pastebin.com/a2UEFD5w

 

Поздрави!

Тагове:
0
Java Advanced
tishkata86 avatar tishkata86 14 Точки

И аз имам същия проблем и аз така от 2 дена, ще се  радвам да видя отговор с регекс на задачата, а иначе ако му дадеш на StringBuilder-а да replace-не <а и </а> със сътветните отговори ти дава 100 точки.
Моля и аз за отговор с регекс.

0
prohause avatar prohause 356 Точки

Първото което установих е че има грешка в нулевия тест.
 Дава че след URL трябва да има празно място. Като го сложа ми дава нула точки, като го махна нулевия тест не минава, но пък имам 66 точки. Отделно output в заданието не отговаря на output в нулевия тест:

задание:

[URL href=http://softuni.bg>SoftUni[/URL]

нулев тест:

[URLhref="http://softuni.bg"]SoftUni[/URL]

малко е подвеждащо.

0
Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

И аз го забелязах това с грешката

0
nikhattan avatar nikhattan 0 Точки

Намери ли решение на проблема?

0
Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

За съжаление не успях, колега.

0
Boris.stavrev92 avatar Boris.stavrev92 42 Точки

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Text.RegularExpressions;
using System.Threading.Tasks;

namespace _06.Replace_a_Tag
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            string text = Console.ReadLine();
            while (text != "end")
            {
                string pattern = @"<a.*?href.*?=(.*)>(.*?)<\/a>";
                string replace = @"[URL href=$1]$2[/URL]";
                string replaced = Regex.Replace(text, pattern , replace);
                Console.WriteLine(replaced);

                text = Console.ReadLine();
            }
            

        }
    }
}

//  input : <ul><li><ahref=""></a></li></ul>
//  output: <ul><li>[URL href=""][/URL]</li></ul>

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.