Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Losko avatar Losko 69 Точки

Hungry Garfield, judge и колко буквално да приемаме условията на задачите ?

Решавам си аз задачата с котката и каквото и да правя повече от 30/100 не получавам... 
Почнах да чета във форума и намерих проблема.. В условието ясно се казва, че изхода трябва да изглежда :
"...$19.03." , " ${the money that is needed}." ," Money should be always positive and formatted with two digits after the decimal point."
При което аз решавам, че ще обработвам пари и форматирането трябва да изглежда така :
" ...{0:C},..." ( Тук не зная дали трябва да поясня, че настройките ми са "US"). Ясно е, че повече от 30 точни не получих.
След доста опити прочетох във форума, че просто трябва да си запиша знака "$" и да форматирам с {0:F2}"

P.S.. Докато пишех поста забелязах, че леко испростявам и на judge не му пука какви са ми регионалните настройки.... 
И все пак, ако бях вмъкнал кода който да пояснява културата, judge щеше ли да приеме решението ?

Тагове:
0
Общи приказки
netherblood avatar netherblood 95 Точки

Ако с правилната култура излиза по същият начин, по който е написано на задачата - да, щеше да се приеме.
Винаги внимавай когато работиш с неща, които зависят от настройките на компютъра.

0
Losko avatar Losko 69 Точки

Значи, не е хардкоднато на judge да чака дадено форматиране а точен одговор ?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Да, така работи за всички задачи. Проверява текста, който ти изкарваш дали е равен на текста, заложен в джъджа.

1
Losko avatar Losko 69 Точки

С цел да не спамя с теми, направо ще попитам. В същата задача при опит да добавя "." след $ накрая при синтаксис "{0:C}", change + "."); Принтира всички числа след десетичната запетая. Ако остане само "{0:C}", change);  тогава вече работи както АЗ очаквах сас две цифри след запетаята. Защо ?

0
cheresharov avatar cheresharov 42 Точки

Винаги когато имаш изход във валута, и тя трябва да е точно една определена, просто извеждаш нейният символ, защото форматирането зависи от настройките. Същото важи и за числата. При определени настройки 1025.78 ще бъде изведено като 1,025.78, при други 1 025.78 ... А judge сравнява очаквания и получения изход като чист текст... 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.