Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Losko avatar Losko 69 Точки

VAR в C# ?

Здравейте. 
До сега съм присуствал само на първата лекция от първия кърс и все още нямам много информация, но по мой спомени в C# променливите се декларират с типа данни който ще садърва.. Но от няколко дни чета постове във форума на които декларацията става с 
var a = int *******  
var b = string ******
а не с 
int a = *****
string b = *****
Аз ли съм в грешка или JS превзема C#.

Тагове:
0
Общи приказки
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

var-a e там за улеснение.

Ако напишеш var a = 'нещо си' и задържиш мишката върху var, ще видиш, че компилатора много добре се ориентира какъв е типът данни. По тази причина не можеш да напишеш var a = null;, защото не е ясно какво точно трябва да се задели за тоя null.

1
Losko avatar Losko 69 Точки

Въпроса беше, че преди да кажем 1-2 години на лекциите не се гледаше с добро око на "var" 
Нали варосването си е запазена марка на Зидаро-мазачите и JS. 
(това в кръга на шегата разбира се)

0
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Често се използва за прегледност при няколко нива на влагане

една и съща структура, декларирана с var и без var 

var students = new Dictionary<string, SortedDictionary<string, Dictionary<string, int>>>();

Dictionary<string, SortedDictionary<string, Dictionary<string, int>>> students = new Dictionary<string, SortedDictionary<string, Dictionary<string, int>>>();

 

1
13/06/2016 10:23:45
Losko avatar Losko 69 Точки

За жалост не зная какво прави този код и не мога да го разбера. Можеш ли да ми разясниш на кратко какво прави за да си представя ползата и ">>>" за какво се ползва и защо части от кода са оградени " < > " ? 

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

По добре е да свикнеш да работиш без "var", на мен не ми харесва използването му.

1
rado84 avatar rado84 1 Точки

И на мен. Независимо дали чета задача писана от мен или от някой друг, var не ми харесва. Харесва ми от пръв поглед да разбирам какъв тип е променливата, която гледам в момента. Да не говорим, че с var е по-лесно да се допуснат грешки. В началото и аз ползвах var, но след няколко неволни грешки с прословутия строителен материал, много бързо се приучих да ползвам правилния тип.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.