Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

theerazor avatar theerazor 1 Точки

Синтаксис защо не ползваме новите похвати?!

Здравейте въпроса ми е към лектора, може ли да се ползват новите похвати, както споменахте в началото на курса, че е хубаво да се учим на новите неща, вместо старите.

Става дума вече 3та лекция виждам да се позлва std:: вместо да се сложи using namespace std;

2. Да се ползва printf(); вместо cout << ";

Извинявам се ако имам някаква грешка ,но бих искал да уча новите неща които се ползват в момента а не старите.

Благодаря предварително.

Тагове:
0
C++ Programming 15/06/2016 12:52:56
boyan.velkov avatar boyan.velkov 14 Точки
Best Answer

Да, и колегата това казва, че иска да ползва C++, а на C, а колкото до защо ползваме printf(), в първата лекция около час и девет минути от записа се обсъждат разликите.

А за "using namespace std;" не се смята за добра практика употребата му. Има много писано, но на кратко - възможно е да се дублират имена на функции от std и на дефинирана от теб, което да доведе до някакво объркване... само на теория съм го срещал този проблем, но в практиката си ползвам изрично името на namespace, а не глобално за целия файл.

За задачките от курса мисля, че няма голяма разлика.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.