Loading...
Destructive avatar Destructive 0 Точки

Избор на МОНИТОР?

Здравейте  някой наскоро да си е купувал монитор и да  останал  доволен  без да му се е изпържил мозъка и очите да са му станали като на заек албинос :) .Това с low blue light дали реално работи ,намаляване на синята светлина която дразни очите и те боли главата.Когато го прочетох си помислих че е маркетингов трик,но може и да работи,главно затова пуснах темата.Реално много е писано по темата но ако някой е купувал нещо наскоро и е доволен да сподели,поненеже вярвам само на някой който е пробвал ,не на производители и магазинери.
Монитора ще се ползва само за работа.

Благодаря.

Поздрави.

0
Общи приказки
simeon.mihaylov95 avatar simeon.mihaylov95 18 Точки

Здравей, нямам личен опит при избор на монитор или лаптоп, но смятам, че тази статия ще ти е полезна - http://www.retropcmania.com/2013/03/how-to-choose-good-display.html

1
Destructive avatar Destructive 0 Точки

Статии изчетох доста,но мога да ти дам пример с един DEll дето струва 1000 лв и е с TN матрица,аз такъв не бих си купил.Но има други например този 

https://www.ozone.bg/audio-i-video/monitors/benq-24-9h-l99la-rbe/?

по ми харесва.

Разбрах че IPS матриците на LG и Philips били първо качество ,на Samsung второ .КОй на кой дава частите,не се знае пише че матрицата някъде е IPS ма дали е AH-IPS, S-IPS ... не са го написали .

Един познат си купи телевизор и отзад пише на английски "За третите страни" .За тва се оглеждам повече като купувам нещо.

0
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Предлагам ти AOC 22 инча, led или ips ако имаш бюджет. Много ми харесват аз също ползвам aoc, но по-голям

1
rado84 avatar rado84 1 Точки

Здравейте  някой наскоро да си е купувал монитор и да  останал  доволен  без да му се е изпържил мозъка и очите да са му станали като на заек албинос

Да, аз. BENQ GW2270H - точно този модел няма онази гадост със съкращение ШИМ, от която мозъкът ти се сварява и очите ти стават червени като на наркоман.

0
Destructive avatar Destructive 0 Точки

Да Бенкюто го дават стабилен .Аз се колебая между дел ,филипс и бенкю.

Точно тоя гаден шим го няма тва съкращение го бях забравил,е браво.

0
15/06/2016 18:32:33
rado84 avatar rado84 1 Точки

Не прави тази грешка с Филипс! За твое добро ти го казвам! От тия по-големи боклуци няма! Уж 36 месеца гаранция, а на 35-ия вече не можеше да си определи нейтив резолюцията, картината и шрифтовете се размазваха и трябваше непрекъснато да намалявам резолюцията, ако исках картината да си стои в центъра на екрана, защото auto-adjusting-ът спря да работи. Никой техник не можа да разбере какво му е, правиха му всевъзможни диагностики и прочее проверки и дотам. Когато беше здрав, по-висока резолюция от 1366х768х60 не вървеше на оня монитор - даваше, че е извън обхват. Откак се прее*а, можеш да му зададеш дори и 1600х900х60, но няма гаранция, че ще успееш да прочетеш нещо, защото всичко се размазва. За капак трябва да го чакаш 40 мин. да стопли, че компютърът е тръгнал и че трябва да се "събуди".

5 месеца по-късно споменатият финландски боклук на Филипс е на компа на сестра ми и работи на 1280х720х60, защото повече от това не може - всичко се размазва и няма четене. Нейтив резолюцията му е (или по-скоро трябва да кажа "беше") 1366х768. За нейните нужди тая резолюция е ок, но за мен не е и затова сега тя го ползва.

За Дел не мога да ти кажа нищо, защото никога не съм ги ползвал. Никога през живота си не съм имал нещо на DELL.

0
15/06/2016 20:47:59
BraveHamster avatar BraveHamster 37 Точки

Аз съм с 24 инчов IPS монитор на LG (продаваха ги в британския amazon за по 60 паунда :)) ) и съм доволен : 

http://www.lg.com/uk/monitors/lg-24EA53VQ

Другият монитор вързан към десктопа е старичък на viewsonic ;d - не бих го препоръчал.

На лаптопчето екранът също е IPS - на леново.

 

Бих си взел 4К екран на твое място обаче, особено щом ще се ползва за работа :)

1
dmstoyanov avatar dmstoyanov 32 Точки

Препоръчвам ти да погледнеш темата за монитори във форума на hardwarebg. Там би получил по-адекватни отговори.

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Не съм купувал скоро монитор , но ми подариха един (HP ProDislpay P202) около нова и го продавам.

Колегите в офиса са с такива и изглеждат добре.Ако имаш интерес пиши в скайп/лицевата книга.

1
Stefan94 avatar Stefan94 21 Точки

https://www.amazon.com/BenQ-EW2750ZL-Revolution-Enjoyment-Monitor/dp/B013FDIUFA?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B013FDIUFA&linkCode=as2&linkId=QVBVURMJIEBMG3IC&redirect=true&ref_=as_li_tl&tag=recommendedmonitors-20

Точно този модел ти препоръчвам ,от личен опит. Закупен е точно с цел ,намаляване напрежението в очите ,тъй като се прекарва доста време на него. Препоръчам ми беше от приятел в сферата на фотографията ,който го използва за работаНе знам дали е от LBL или от нещо другото ,но наистина ,поне за мен ,дразненето на очите е в пъти по-малко !

1
15/06/2016 21:55:48
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.