Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Спокойно не си само ти аз лично гледам от предните инстанции на JavaScript за да мога да разбера нещо преди упражнението.

Като цяло някой неща се разбраха ,но много набързо се мина през целия материал, както и през HTML и CSS,но ще свикваме сами да търсим има google.

Успех

1
martinski avatar martinski 66 Точки

Изглежда не само при теб е така ! Аз също почти нищо не разбрах от тази лекция.. Започнах да гледам стари лекции от миналата година за да вдена поне малко за какво иде реч ! То верно има google ,но ако ще учим от там по-добре онлайн да минем :)

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Идеята на курса Софтуерни Технологии е кривата на учене да е почти права. Т.е. просто да се запознаете отгоре-отгоре с технологиите и технологичните стекове около четирите ни професии. Не очакваме да сте разбрали повечето неща, а по-скоро да проявите интерес към някоя от технологиите, след като минете и през четирите.

JavaScript ще се преподава по-обширно след края на този модул.

4
16/06/2016 23:42:11
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

По принцип си абсолютно прав, но каквато и професия да изберем така или иначе Java Script трябва да го научим. 

За мен лично колкото по-скоро почна да вдявам нещата с този език, толкова по-добре. Или поне да си изградя някаква основа 

над която да надграждам. За щастие от слайдовете лека-полека на моменти имам някакви проблясъци, но не ми остана повече

време да се подготвя за упражненията за утре, но колкото толкова.

2
samnaliev avatar samnaliev 15 Точки

Въобще не си само ти. Не знам какво се очаква от нас да знаем в края на курса, както и какво трябва да можем за да направим "отборния проект"... Може би пък ние да сме единствените, които не са се родили научени.

0
bobno avatar bobno 17 Точки

Тук възникват два нови въпроса:

1. Ще успеем ли да се справим с блога само с тези знания ... 

2. Ако изберем език, различен от c#, ще започнем ли да го изучаваме от най-елементарните неща, както при C# ?

0
17/06/2016 11:38:00
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Да, има fundamentals курсове по JavaScript и PHP. Общо взето две да-та :)

1
bobno avatar bobno 17 Точки

Благодаря за обратната връзка :)

 

0
Svetoslav.Gadzhanov avatar Svetoslav.Gadzhanov 10 Точки

Смея да твърдя, че това са доста добри и бързи туториали относно JavaScript. До голяма степен преминават през наученото в курсовете по C# до момента (променливи, логически конструкции, цикли, обекти и някои нови неща, предимно свързани с HTML). Като цяло не са дълги - 2 часа, така че ако искаш малко по-широка основа, на която да стъпиш за сегашния курс, ти препоръчвам да ги погледнеш. Успех !

0
DStefanow avatar DStefanow 112 Точки

Наистина бая трудно е да се разбере технолоията с няколко слайда и няколко задачи, в които копираме само решението. Но аз мисля, че намерих донякъде решението на проблема, попаднах на онлайн курсове от codecademy, в които има голям обем информация и е обяснено с примери:

1. HTML & CSS - https://www.codecademy.com/learn/web

2. JavaScript - https://www.codecademy.com/learn/javascript

 

Според мене, каквато и технология да изберем да правим блога (или като цяло да се занимаваме с web), няма начин някъде да не ползваш html и css, защото те все пак са дизайна на сайта. Да се надяваме на базите данни да се наблегне повече.

0
dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки

You must unlearn what you have learned казал master Yoda водейки пъвата лекция по JavaScript.Моят съвет колеги е на дъбайте много много сега, тъй или иначе има цял модул по JS. Според мене, най-важното  е разликате между език за интепретиране(скриптов) и такъв, който се компилира, скоуп на променливите, кое е примитивен тип данни и това, че всичко останало е обек, а обекта си е просто поредица от двойки ключ стойност. Има сходство в основният синтаксис със C# или java и тонове разлика за която има отделен модул и години работа :D. В крайна сметка е само за информация, за какво иде реч нататък + имате могъщ съюзник и той се казва WebStorm. След няколко стотин мъчителни реда код, почва да се проясняват нещата. Така, че спокойно, пръвият сблъсък със този език е така и само писането, псуването и бирата помагат

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.