Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

WINDOWS 7 ADMIN PASSWPRD

на работа ползваме win7 - > логвам се с user(права .... даже немога да си променя дата и часа) супер изнервящо е ползваме INTRANET ... 

вбесяват ме с това да не се ползва internet на работа ... всичко което искам е една електронна таблица

да си смятам продукцията за смянта, те искат по SAP справки (ама това е толкова бавно че 10мин се счита за бързо), нямам Exel няма нищо ... разчитам на едни справки който стават за 10мин. а на мен ми искат отчета за 5 мин.

как да се логна като admin и да ползвам google.docs

все има някой начин да се видят паролите

Тагове:
0
Общи приказки
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Дори да се логнеш като Admin на машината това няма да помогне !

Ако се логнеш като Admin на PC може да си добавиш excel ;)

1
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Не може ли да ти сложат OpenOffice ? Безплатен е. 
Принципно, може да получиш admin права.

Малко е сложно и ако се разтърсиш в гооглето ще намериш. 

За нета, няма как освен с флашка някаква, мобилен нет. Ама пак ти трябват админ права.

 

0
d.georgiev.91 avatar d.georgiev.91 63 Точки
https://www.youtube.com/watch?v=mhDa6cocV5s
0
Flyer avatar Flyer 150 Точки

Здравей. Pаролите на всеки акаунт в Windows 7 са двойно криптирани, и няма начин да ги видиш, но ако имаш достъп до BIOS, или оптичното устройство е зададено да стартира първо, то може да направиш стартиращ диск с инструмент, който може да а премахне. Инструмент за целта може да намериш от >ТУК< - използвай на собствен риск!

Имай предвид, че премахнеш ли параолата на акаунт, който съдържа криптирана информация, то тя ще бъде безвъзвратно загубена.

0
d.georgiev.91 avatar d.georgiev.91 63 Точки

Здравей, ще ми обясниш ли пак за криптирането и невидимите пароли, след като гледаш видеото? :D А това е сайта на проекта при желание и него разгледай.

0
greps avatar greps 3 Точки

@d.georgiev.91

На сайта ясно пише, че се използват Rainbow tables, списък с предварително изчислени хеширани стойности. Т.е., паролите определено не се пазят в plaintext от Windows, но голяма част от тях могат да се възпроизведат от хеша.

За доказателство може да пробваш някоя 20-символна парола (максималното поддържано от ophcrack е 9 като гледам сайта).

0
Flyer avatar Flyer 150 Точки

За да се защитят, паролите в Windows NT+ се разделят на два 7 байтови ключа, след което всяко парче се криптира (с  DES  предполагам). След това се конкатенират и хешират с MD4 в SAM. С оглед на това ще ти трябват много ресурси за да декодираш силна парола. Ако тя е с миксирани букви и цифри и знаеш хеша, ще ти отнеме 1 месец за да я разбиеш.  Успех с видеата в YouTube и намирането на rainbow таблица за това laughing 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.