Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

koksibg avatar koksibg 892 Точки

Покупка на miniPC

Здравейте, съсвесм случайно попаднах на ето това и се замислих дали да си го купя

http://www.dfrobot.com/index.php?route=product/product&product_id=1404&search=lattepanda&description=true

 

Видях, че може да му се инсталира пълен пакет на Win 10 (x86 & x64). Поне според сайта на производителя е и Arduino съвместим и най - важното може да му се сложи VS2015  и да се програмират съотв. му I/O портове. Тъй- като съм начинаещ в това дали би могло да ми послужи да се обучавам на него. Знам, че Arduinoto е мн. по-евтино , но това е с Intel процесор.

Тагове:
0
Хардуер 21/06/2016 22:56:32
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Здравей, 

Освен ако нямаш особено добра причина за използването на Windows и миникомпютър с такава мощност, можеш просто да си закупиш Raspberry Pi 3. Аз лично го притежавам и за обучителни/екпериментални цели е идеален, а и работи добре като настоен компютър ако ти трябва да направиш нещо семпло като обработка на документи и леко браузване. 

Най-доброто в случая е, че можеш да намериш невероятно много документирани проекти, код, различни подходи за изпълнение на различни задачи и много модули, с които можеш да модифицираш устройството. Можеш да го съчетаеш с Arduino и можеш дори да използваш C# чрез MonoDevelop. Предимството на Linux в случая е, че ти позволява много по-лесени начини за комуникация с устройствата :)

 

2
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Искам да го ползвам по-скоро за "Устройство за четене и запис на почти всичко". Т.е. като универсален програматор (каквито ги има доста) за разл.типове микроконтролери на Atmel, PIC, Renesas, различни памети с I2C  и SPI интерфейси както и на NAND Flash памети, както и да прочета паметта на разл. типове батерий за лаптопи, разл.памети (в които се сърханяват) BIOS-те на комп. и лаптопите и най вече пос-принтерите и VFD дисплейте- с цел тяхната кирилизация.Като в този случай под Windows с помоща на разл.видове програми да мога да разчета hex файла и най-вече да мога да го преобразувам - поне визуално в разл вид-кодировка(като CP1251 и по старата наша версия CP855-MS-DOS).

По-принцип съм на "Ти" със хардуера, но има много много да уча по отношение на софтуера(програмирането-в което съм в начален стадий).

Та от тази гледна точка незнам дали тази причина е "Особено добра", както и несъм сигурен дали др. подобни устройства с Open Sourse могат с помощта на разл. техни програми да преобразуват една кодова таблица в друга.

Иначе Благодаря за съвета.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.