Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
Losko avatar Losko 69 Точки

Разяснение по условието на задача: Stupid Password Generator

Да се напише програма, която въвежда две цели числа n и l и генерира по азбучен ред всички възможни тъпи” пароли, които се състоят от следните 5 символа:

• Символ 1: цифра от 1 до n.
  • Символ 2: цифра от 1 до n.
  • Символ 3: малка буква измежду първите l букви на латинската азбука.
  • Символ 4: малка буква измежду първите l букви на латинската азбука.
  • Символ 5: цифра от 1 до n, по-голяма от първите 2 цифри.
  • Вход

Входът се чете от конзолата и се състои от две цели числа n и l в интервала [19], по едно на ред.

Спорд това не мога да разбера как ако N = 1, символ 5 хем ще бъде по-голям от първите два символа, хем ще буде от 1 до N ???

Тагове:
0
Programming Fundamentals
Simeon.R avatar Simeon.R 198 Точки

Прав си, че символ 5 няма как да е 1. Аз доколкото си спомням ползвах за символ 5 = Math.Max(символ 1, символ 2) + 1

0

То въпроса не беше какво да ползвам, а как да си структорирам кода спрямо входа...

0
Simeon.R avatar Simeon.R 198 Точки

с 5 вложени цикъла, символ 5 ще бъде най-вътрешния.

0

Отново. Въпроса ми Не е как да реша задачата а условието на задачата.
Благодаря все пак.

0
gadjov avatar gadjov 115 Точки

Несъм я решавал, но на първо четене и аз не мисля, че такова животно съществува. Погледнах тестовете и там няма вход 1 на първия ред. Това ме води на мисълта, че е грешка в условието. 

0
borislav9212 avatar borislav9212 744 Точки

И според мен трябва да се започва от >=2. Може би е грешка в условието че не е споменато числото да  епо голямо от 1. В примерите входните данни започват винаги от 2 и по-голямо число, в Judge си минава задачата. Значи няма тестове който да проветява за 1, тъй като тогава output е празен и не се отчита за грешка и дава маж точки. За намиране на 5 число съм изпозвал Math.Max() + 1 -> for (int fifth = Math.Max(first, second) + 1; fifth <= n; fifth++)

0
RadoslavLG avatar RadoslavLG 0 Точки

Здравейте! Някой може ли да ми разясни, защо едното решение минава всички проверки, а другото (това с if) само 30%? При проверката с 3 и 1, неправилното решение не изкарва числата завършващи на 2, дори и при комбинации, започващи с 11. Наистина не ми е ясно :(

http://pastebin.com/hbx9c663 - 100%

http://pastebin.com/R2gmbxvp - 30%

Благодаря предварително.

0