Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ToniBeliyashki avatar ToniBeliyashki 11 Точки

Проблем при изпълнение на програма в WebStorm

Здравейте колеги,
От известно време се опитвам да напиша упражненията  от JavaScript Basics. Първите няколко задачи ги писах директно в judge, но впоследствие нуждата от Auto Complete стана прекалено голяма и реших да продължа в WebStorm. Проблемът е, че независимо от кода,
при изпълнение ми дава следната грешка : SyntaxError: Unexpected identifier. Грешката е винаги предизвикана от реда под декларирането на функцията.

Ето кода на една от задачите ( 8. Print Numbers in Reversed Order ):

function reverseOrder(lines) {
    let result = "";
    for(let i in lines){
        result += lines[lines.length-i - 1] + "\n";
    }
    
    return result;
}

reverseOrder("10 15 20");

Тук грешката е : " let result = "";
                               ^^^^^^
                          SyntaxError: Unexpected identifier 
"
Решението работи в judge и дава пълния брой точки.

Молбата ми е, ако на някой му се е случвало това или пък има идея затова как да се оправи, да сподели решението си.

Тагове:
0
Fundamentals Module 24/06/2016 21:50:39
vessos avatar vessos 12 Точки

Колега ето моя код http://pastebin.com/6D5ScYn0,рабори коректно в джъдж.Кода е по различен ,провери го дали дава същата грешка ,че тепърва се сблъсквам с уебсторм и още не мога да схвана как да обикалям с дебъгера по кода и да го тествам .

2
ToniBeliyashki avatar ToniBeliyashki 11 Точки

Пак дава същата грешка. Само, че този път е: " let arr1 = [];
                                                                              ^^^^ 
                                                                     SyntaxError: Unexpected identifier
"

Което ме кара да мисля, че проблема е в WebStorm. Но в google не намерих някой с подобен проблем (и следователно решение).
Иначе за дебъгването, трябва да сложиш един breakpoint и да цъкнеш на debug. Обикалянето мисля, че си е като във Visual Studio. 

0
vessos avatar vessos 12 Точки

Явно node js  не мога да подкарам .Може ли да ми дадеш настройките стъпка по стъпка.

0
ToniBeliyashki avatar ToniBeliyashki 11 Точки

Еми честно казано, единствено по настройките, смених версията на JavaScript от ECMAScript 5.1 на ECMAScript 6. (File -> Settngs -> Languages & Frameworks -> JavaScript -> JavaScript Language Version = ECMAScript 6).
Надявам се това да ти помогне.
 

0
a.beshovishki avatar a.beshovishki 79 Точки

Проблема ти е версията на JS избери от настройките ECMAScript 6. А също провери и node, трябва да ти е последна версия иначе пак ще срещаш проблеми.

1
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

Както споменаха и няколко от колегите -> сменяш си EcmaScript версията на 6. Ако продължи да гърми сваляш това, инсталираш го и отиваш в WebStorm -> File -> Settings -> Languages & Frameworks -> node interpreter & npm (нещо от тоя сорт беше, не съм сигурен) -> node interpreter -> намираш node.exe в папката, в която инсталира Node.js 6. След това повтаряш същата операция и за WebStorm -> File -> Default Settings. Това би трябвало да е всичко.

2
ToniBeliyashki avatar ToniBeliyashki 11 Точки

Благодаря много на Martinski, a.beshovishki и на simeon10 за помощта. Проблема както казахте, се оказа във версията на node.js, която излезе, че е доста ниска по default - 0.12 или нещо подобно. Но я обнових, и вече всичко заработи и мъчението ми свърши. laugh
Благодаря ви отново! : )

2
27/06/2016 10:40:46
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.