Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

rado84 avatar rado84 1 Точки

Предложение за провеждането на лекциите - Live Streaming

Имам едно предложение - да включите и стриймване на екрана на лектора по време на лекция. Тоест, не само проектиране на стената или на екран, но и онлайн стриймване към сайта на СофтУни. Това го предлагам, защото в Инспирейшън компютрите са прекалено далеч от стената, а висящият екран също не предлага кой знае колко голяма четливост, даже почти никаква. И смятам, че ще е по-удобно за всички, ако включите и стриймване на екрана на лектора, така че ако някой не вижда проектираното, да си пусне стрийма и да вижда това, което и лекторът вижда на неговия лаптоп без да трябва да си напряга очите да различи нещо.

gdurankiev беше писал тук, във форума, че бавно, но славно минавате на OBS - програма, която има функция за лайв стрийминг.

Тагове:
1
Предложения и проблеми 25/06/2016 19:32:24
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Браво, това е добро предложение, особено ако седиш отдясно и по далече виждането е много лошо.

-1
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

За съжаление, ако се стриймва много голяма е вероятността, поне при мен е 100% винаги, да се наблюдава забавяне от 30-40сек. Това забавяне ще размине лектора, който слушате наживо със стрийма и няма да се получи. Но,  ако смятате да го гледате от друго място, е идеално предложение.

Поздкрепям, ще е удобно и за онлайн студентите, а може и въпросе да се задават.

0
rado84 avatar rado84 1 Точки

Един приятел прави нещо подобно за игра, само че с VPN, за да могат да гледат и от други точки на света. Предполагам, че и тук може да стане по подобен начин, като ще се гледа само през сайта на СофтУни и по този начин стриймът ще минава изцяло през български трафик и лагът ще е намален до минимум. Щот' едно е да гледаш стрийм, който идва от София, а друго е да гледаш стрийм от чужбина, който минава през 10-15 точки преди да стигне до теб (които точки са причината за лага). Така тези, които сме на място, ще можем да гледаме без лаг, а тези, които са онлайн така или иначе ще имат някакъв лаг, но ще е минимален, така че тях това не ги бърка.

Трябва да се дообмисли идеята, но смятам, че може да се реализира, при добро желание.

А и мен лично ме интересува видеото - това, което лекторът прави и вижда на неговия екран - на днешната (вече вчерашна) лекция ме заболяха очите да се опитвам да различа нещо. Аудиото ще го мютна, защото лектора ще го слушам от колоните в залата и стриймът на място със звук ще създаде какофония, микрофония или каквато там се нарича фония.

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.