Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

BoykoNedyalkov avatar BoykoNedyalkov 3 Точки

Creating a Blog/Book Library with HTML5, JavaScript and Kinvey

Здравейте,
Пиша понеже имам няколко въпроса по последното домашно. 
1) Факта, че има два проекта (блогът и библиотеката), означава ли че трябва да изберем или да направим и двете?
2) Втората част от библиотеката изисква даване на функционалност за коментари. В самото условие, където се изреждат изисквания за "уебсайта" са израдени няколко, но коментарите липсват. Също така във workshop-а и lab-a никой не споменава въпросните коментари. Това означава ли, че те са допълнително или са част от задължителното условие? 
3) Ще може ли някакво по-детайлно описание за коментарите , защото изисква неща като вмъкване на обекти в Kinvey и др. ?
4) Ако трябва сами да си пишем по точките в текстовия файл за коментарите, това ли ще се изисква като ниво на разбиране за отборния проект накрая, тъй като всички останали задачи бяха изписани ?
Благодаря ви предварително!
Поздрави,
Бойко Недялков

3
Софтуерни технологии 26/06/2016 22:01:16
simeon10 avatar simeon10 218 Точки
Best Answer

1) Трябва да направите поне едно от 2те.

2) Коментарите са малко по-сложни, но са аналогични на останалите колони в таблицата. Тоест единствената разлика е, че ще пазите масив от обекти в съответната колона в Kinvey. Да отговоря на въпроса ти, не не са задължителни.

3) Когато си подаваш данните за създаване на съответна книга в Kinvey, просто трябва да подаваш и един празен масив в който да се слагат коментарите по-нататък. Когато искаш да добавиш коментар, просто достъпваш масива с коментари и ползваш примерно push() функцията на масива, за да добавиш коментара. След това единственото нещо, което трябва да се направи е една PUT заявка която е към url -> "baas.kinvey.com/appdata/:appkey/:collection/:elementId", където elementId ти е твоето _id, за съответната книга, което получаваш заедно с останалите колони от Kinvey таблицата.

4) Крайното ниво на разбиране, което ви трябва е да можете да пускате заявки към таблица, да създавате своя база данни/таблици и да създавате html страница.

Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави,

Симеон Шейтанов

3
BoykoNedyalkov avatar BoykoNedyalkov 3 Точки

Благодаря много за отговора. За жалост обаче системата за точи във форума не ми бачка и не мога да UpVote-на...

0
massbless avatar massbless 5 Точки

А как трябва да се добавят коментарите като елементи в DOM-дървото? Упътването казва да добавим един <td colspan="3"> елемент, в който да ги поместим, като за всеки коментар да отделим по два <div> елемента. Само че не знаем колко на брой са коментарите, така че предлолагаeмо това трябва да се свърши с цикъл: for (let comment in book.comments) {}. И по всичко личи, че това трябва да се направи след като сме append-нали новия ред към booksTable - иначе би създало толкова нови редове в таблицата, колкото са коментарите за съответната книга, а не един, както е по условие.

Само че вече като не сме стъпили на booksTable.append как трябва да вържем <div> елементите? Не ми е ясно какъв е синтаксисът да извикаме от booksTable последния ред, който сме добавили преди малко, за да можем да append-нем <div>-овете в тялото на цикъла.

EDIT: пробвах да задам клас на новия елемент за коментарите посредством .addClass(). Но когато по-късно се опитах да добавя <div>-овете посредством:

$(".newClass").append(
    $('<div>').text(comment.author),
    $('<div>).text(comment.commentText)
);

... не се получи нищо. Новият ред за коментарите излиза в таблицата и класът е зададен на правилното място, защото CSS-ът за него работи и го оцветява според очакванията, но коментари вътре няма.

Ако пък разпиша <div>-овете без да ги append-вам към <td> елемента, те просто се появяват след него.

Три часа Google-вах как се вкарват динамично <dil>-ове вътре в елемент от таблица, но все още не мога да разбера как става :)

0
29/06/2016 23:27:53
daredevil avatar daredevil 7 Точки

При мен "Блог-Скелет" когато го пусна ми излиза празна страница , не прилича на това от видеото с всичките му бутони и т.н. ? Не трябва ли да е готово в "Блог-Скелетът" , или трябва да използваме това което сме писали по рано ??

0
02/07/2016 13:58:10
Simeon.R avatar Simeon.R 198 Точки

Здравей,

По първия въпрос Наков в края на Видео [(екран) - 23 Юни 2016 - Светлин Наков - Book Library] казва, че трябва поне едно от двете да се направи и няма да се заяжда, ако направим само едното.

На останалите въпроси нямам отговор, аз стигнах точно до частта с коментарите, но ще си блъскам главата по-късно.

Поздрави,

1
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Този блог започва да се превръща в абсолютен кошмар за мен. От вчера се мъча с него и гледам видеото на Симеон. Правя всичко стъпка по стъпка

уж за да разбера  каквото и да е от тези неща. И въпреки старанието....блогът ми е пълен с бъгове, които не мога да оправя. Първо ми се появи 

бъга с това, че в sidebar изобщо не ми се появяват постовете. Във видеото лекторът явно реши проблемът просто като си копира всичко от другия готовия 

файл. Само че очевидно аз нямам такъв файл така че бъга си остана разбира се... продължавам нататък въпреки това и стигам с логин формата. Пак

правя каквото е показано стъпка по стъпка като внимавам какво пиша и накрая нищо... няма появяване на тази логин форма..И проблемът не е в кеша. Тествах през

различни браузъри и няма показване тази форма. Честно да си призная толкова нерви вече изгубих , че мисля изобщо да не предавам домашна. Мотивацията ми спадна 

изведнъж на 0. Виждам се в чудо с някакви контролери, view-та, momenti, mustacheta, sammyta и какви ли не други чудеса, които ме объркват и дори не бях чувал до преди

2 дни. Явно  не съм способен да си поправя грешките и няма какво да направя по въпросът повече. Ако някой може да помогне ще се радвам и благодаря предварително,

ако ли не спирам да се занимавам повече с това. Твърде много нерви хвърлих , а и освен това както споменах нямам идея как, защо, се бъгва и откъде да оправя грешките. Нито какво се бъгва и какъв му е проблемът. Разочарованието в момента е голямо.

3
26/06/2016 14:40:52
martinski avatar martinski 66 Точки

Привет колега. Явно при повечето е така.И аз изгубих два дни с блога водейки се по видеото на Симеон , но го зарязах и започнах от тесктовите файлове, които качиха по-късно . Горе-долу се получиха нещата с изключение на логин формата ,която не проработи :) Внимавай много за синтактични грешки ,една буква да объркаш и батака е голям :) И аз вече нямам нерви и очи да довърша блога. То и като не разбирам много какво се се случва, няма как да търся грешките си!

1
26/06/2016 17:57:27
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравей колега,

Не си единствен - аз съм горе-долу по същия начин с библиотеката. Без много бъгове се справих с първата част (да създам самата библиотека), но вече 2-ри ден нагаждам функционалността за добавяне на коментари. При мен върви обаче на много малки стъпки с много търсене в интернет.

Позрави!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.