Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравей,

кажи какъв ти е бюджета и колко машини ще се закачат на рутера.

Ако е за вкъщи и примерно ще се ползва от 3 лаптопа и 3 телефона един TP-Link за 30-тина лева, ще ти всърши идеална работа.

Ако ти се дават пари Linksys-ите (от 70 до 300лв) са от най-добрите решения.

1
Nikolay7 avatar Nikolay7 2 Точки

За в къщи е, би ли посочил модел на TP-Link.

Благодаря!

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

TP-Link WR-740N (N стандарт, 150mbps, с 5dbi антена) е около 30лв с една антена

TP-Link WR-841N (N стандарт, 300mbps, с 5dbi антена) е около 40лв и предлага по-добър обхват заради 2-те антени

Това са 2-та най-масови модела ако няма да правиш връзка между компютрите си и да ти трябва изключително бърз трафик м/у тях 740-ката ще ти свърши работа. Незнам дали има доставчик на нет, който предлага 150mbps връзка, освен ако не си наел линия, така че дали 150 или 300 няма значение.

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Аз препоръчвам 2-рия с 300mbps. Ако се събирате вкъщи от време на време с приятели това е твоя рутер. Бях го тествал с до 4 лаптопа и нямаше никакъв проблем с връзката.

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки
WR-841N, 841ND са добри рутери, бая са минали през ръцете ми и рядко има проблем. С DD-WRT още повече готин става.
2
MartinBorisov94 avatar MartinBorisov94 52 Точки

В общежитието 4 ма ползваме  един TP-Link за 30 лв (1 настолен + 3 wi-fi). Първоначално беше голямо дърво, но съквартиранта го прейнсталира и в момента нямаме никакви проблеми с ползването. Ако не е напълно умрал твоя опитай да го прейнсталираш или някой, който може помоли. Не губиш нищо ако пробваш.

1
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Само да кажа оше нещо. Понякога, Ipad,Iphone и другите Ishi....tni (не искам да засегна никой :) ), правят проблеми с TP-Link-овете и с други които ползват Atheros чипове. Проблема е примерно, в facebook не се зареждат картинки, аватари и т.н. Като се сложи DD-WRT се фиксфа и пак понякога :)

 

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Определено от както се запознах с mikrotik не бих ползвал друга фирма - професионално оборудване на най-ниска цена. На routerboard.com можеш да видиш за какво става на въпрос - операционна система и хардуерни параметри, всичко това дава представа колко добри продукти произвеждат. Ето го и най-новия каталог. А тук можеш да видиш примерни цени.

Просто за мен няма по добро съотношение цена - качество!

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Mikrotik не е за всеки. Но да, по добре е. RB951Ui-2HnD е добър вариант и малко безжични рутери могат да го бият по обхват. Но пак казвам че там нещата са малко по сложни, макар да има достатъчно туториали.

 

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Имат достатъчно добър уеб интерфейс и мисля че за никой няма да е проблем да се справи ;) Google

0
luboslav1995 avatar luboslav1995 109 Точки

Вкъщи съм с TP-LINK TL-WR542G и съм доста доволен, вече съм с него от 3-4 години и нямам никакви проблеми.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.