Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kristopher avatar kristopher 4 Точки

Какво прави този ред в този код? scanner.nextLine();

scanner.nextLine(); като е сам на реда какво става ( като на приложената снимка), някой може ли да обясни? Пробвах като го няма този ред и когато задам да иска 3 стринга, ми дава да попълня два и се сортират както трябва, но третия стринг не ми позволява да го въведа.

http://s176.photobucket.com/user/kristophers/media/Java/Screenshot6.png.html?sort=3&o=3

Тагове:
0
Java Advanced
martin.nikolov avatar martin.nikolov 12 Точки

Здравей,

това се случа, защото input.nextInt() не прочита символа за нов ред и този символ отива към (първото) следващото извикване на input.nextLine(), т.е. пропуска се един ред.

Решението е да извикаш input.nextLine(); след int n = input.nextInt(); (както си направил) 

1
kristopher avatar kristopher 4 Точки

Не можах да те разбера. Този код не съм го написал аз, а е от четвърта лекция пример.

0
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

Когато преди да четеш стрингове от конзолата си прочел интеджъри чрез  input.nextInt(), конзолата не минава автоматично на следващия ред, а стои на същия. Затова ако директно след  input.nextInt() въведеш String str = input.nextLine() например, конзолата ще запише в str празно място и ще мине на следващия ред. Затова ако имаш цикъл, в който искаш да пълниш стрингове в масив, ще ти даде да въведеш с 1 по-малко. Единия начин да се избегне това е като след  input.nextInt() добавиш input.nextLine(), както е в примера, който си дал.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.