Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Build Project като Вирус на C# (VS)

Здравейте,

използвам Visual Studio 2015 Community и на него написах елементарен алгоритъм и след това го build-нах взех си го от папката ....Visual Studio 2015\Projects\Project\Project\obj\Debug и след това се опитах да го самия .exe файл (5kb) на приятел. Обаче не мога да го кача в пощата, защото счита този файл като вирус.

Имам следните въпроси:

Причината е защото не съм си платил лиценз на VS?

Какво да направя за да не го счита като вирус?

Бих ли имал същия проблем ако го направя на Java с IntelliJ?

Благодаря много, предварително! 

Тагове:
0
Общи приказки
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Здравей, след build, файла се зима от bin а не от debug, второ дори и да дадеш конзолното приложения на фр, той ако няма .net framework 4.0 или 4.5 + няма да го отвори изобщо(така че не го прави по тези начини), трето, файл просто така няма да ти даде да пратиш по пощите, затова го направи на архив и тогава го прати. Но има по лесен начин и той е да експортнеш проекта си от Visual Studio,  Project - > И избираш последното мойто в момента е Problem04 properties.., и там има настройки за build, после за publish, като на prerequisites - избереш .net framework-a на който ти работи приложението, и при инсталация на друг компютър(с интернет) то ще си го дръпне, и ще работи, успех!

1
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Добрем, много благодаря за отговора. Първо прабвах да го архивирам с .rar  пак го хваща като вирус. Искам да мога да му го пратя и да си го отвори, а не да го инсталира от някъде. Въпроса е защо дори след като съм му направил архив пак ми казва, че е вирус?

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Ако му дадеш .exe той ако няма .нет няма да му го отвори но добре, пробвай да сложиш файла във папка и след това архивирай папката, и тогава я изпрати.

0
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Направих го и така както ми каза. Пощата пак го отчита като вирус, качих го във Google Drive тръгвам да го свалям и го отчита като вирус, след като тръгна да го свалям. Проблема е как да наравя така, че да не го отчита като вирус? Някъде във VS някакъв код ли да напиша и аз не знам.....

0
gnikolov avatar gnikolov 4 Точки

Без да претендерам, че разбирам, проблема имам наблюденния, че някои пощенски сървъри не позволяват прикачаване файлове с разширение *.exe за да се защитят от вируси тъй като това е изпълнним файл. Може да пробваш да го сложиш в папка и след това го архивираш (.zip; .rar; .7z) и така да го прикачиш.

2
rado84 avatar rado84 1 Точки

Понякога и архивирането не е достатъчно. Някои пощи засичат, че файлът е архив и пак намират екзето вътре. Аз обаче им намерих цаката - текстовите файлове не ги проверяват и затова първо архивирам екзето и после му сменям разширението - от RAR (или ZIP) го преименувам на TXT и после го прикачвам, като пиша на получателя да смени разширението от TXT на RAR, след като свали файла.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.