Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки

Полезен ресурс за програмисти

Здравейте колеги!

Попаднах на доста интересна база данни, която пази кратка документация и 1-2 примера свръзани с функционалностите на няколко технологи и езика за програмиране. Търсенето е в стил  google, но връща 1 конкретен резултат. Приметно търсите какво е class в Java и ви се връща кратко обяснение и синтаксис. Проекта е доста нов(да не кажа в зародиш, но мисля че има потенциал) и   ще липсват някой неща, но ако искате, може да хвърлите едно око. За сега се подържа документация за Python, Java, C#,  JavaScript, C, C++, Go, Ruby и   Swift 

URL - https://syntaxdb.com/

Статията от която научих - http://fossbytes.com/syntaxdb-programming-syntax-search-engine-coders/

Дано да ви бъде полезно, аз поне ще следя развитието на проекта :)

Тагове:
5
Общи приказки
KrasimirPetkov avatar KrasimirPetkov 328 Точки

Здравей,

Първото нещо което отворих (от чисто любопитство): https://syntaxdb.com/ref/csharp/namespace

И прочитам следното:

using System.IO;

///the Console class is actually a part of the System.IO namespace
Console.WriteLine("Hello, World!");

Мисля, че дори и абсолютно начинаещ ще знае, че Console е част от namespaceSystem, а не System.IO. Дори ако си бяха направили труда да го напишат във Visual Studio, щеше да им даде грешка: "The name 'Console' does not exist in the current context."

Също така секцията Primitive Data Types in C# е изключително кратка и все пак съдържа неточности. Unsigned типовете и decimal изобщо не са споменати, а в примерите при деклариране на float са дали: float cpuTime = 3.14; което не би тръгнало, тъй като е изпуснат "f" suffix-a в края.

След това не съм си правил труда да чета нататък, тъй като щом най-базовите неща са сбъркани, останалата част не ми изглежда обещаващо.

Като цяло е несериозно създателите на сайта да публикуват такива неща, дори и на етап "сайтът още е в процес на разработка". Не знам на какво ниво е материалът за другите езици, но специално за C# не бих го препоръчал.

1
06/07/2016 17:56:36
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.