Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

whitez avatar whitez 6 Точки

3 Equal Numbers

Имам въпроси относно тази задача от домашното :

"Еднакви 3 числа

Три еднакви числа: да се въведат 3 числа и да се отпечата дали са еднакви (yes / no)."

 

Първият ми въпрос е дали задачата може да се реши на 2-3 реда (предполагам , че може) и ако може , моля някой да обясни как.

Вторият ми въпрос е за решението и с подробно изписване (ако е възможно) , както аз опитах да я реша. 

Това е моят код http://pastebin.com/ht6dQy50 . Получавам 40/100 в "judge" , но не мога да я поправя сам. 

Благодаря предварително !

Тагове:
0
Programming Basics
puffed avatar puffed 289 Точки
Best Answer

Трябва да сравниш и трите числа едновременно в един и същи if statement, за да си сигурен, че изписваш "yes", само когато и трите са еднакви. Аз точно я предадох така с 100/100 точки:

using System;


class Program
{
    static void Main()
    {
        var num1 = double.Parse(Console.ReadLine());
        var num2 = double.Parse(Console.ReadLine());
        var num3 = double.Parse(Console.ReadLine());

        if (num1 == num2 && num2 == num3)
        {
            Console.WriteLine("yes");
        }
        else
        {
            Console.WriteLine("no");
        }
    }
}

 

Ако не искаш да използваш едно единствено условие, би могло да бъде нещо такова (повече прилича на твоето решение), но пак трябва да са навързани в един главен if:

if (num1 == num2)
        {
            if (num2 == num3)
            {
                Console.WriteLine("yes");
            }
            else
            {
                Console.WriteLine("no");
            }
        }
        else
        {
            Console.WriteLine("no");
        }

0
30/06/2016 16:26:49
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

може още по-кратко с използване на тернарен оператор : 

Console.WriteLine(num1==num2&&num2==num3 ? "yes" : "no");

 

0
whitez avatar whitez 6 Точки

Благодаря.

0
neonco avatar neonco 0 Точки

И аз я направих по първият описан начин, първоначално вместо double.Parse  бях написал int.Parse и ми даде грешка във Visual studio, но след като го поправих всичко е точно..

0
CvetyVlas avatar CvetyVlas 2 Точки

Ако трябва да се придържаме към раздела, в който се намира задачата, по вероятно е да бъде това решение:

https://pastebin.com/4uidrUDe

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.