Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.voivodov avatar a.voivodov 21 Точки

Относно задачата за Odd Even Sum от Simple Loops

Здравейте,

Имам проблем с judge системата за задчата 8,Четна / нечетна сума дава ми 12 точки, а в Visual всичко е наред.

using System;
namespace _08.OddEvenSum
{
    class OddEvenSum
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int count = int.Parse(Console.ReadLine());
            long evenSum = 0, oddSum = 0;

            for (int i = 1; i <= count; i++)
            {
                long evenNumber = long.Parse(Console.ReadLine());
                evenSum += evenNumber;
            }

            for (int k = 1; k <= count; k++)
            {
                long oddNumber = long.Parse(Console.ReadLine());
                oddSum += oddNumber;
            }
            if ((Math.Abs(evenSum - oddSum)) == 0)
                Console.WriteLine("Yes, sum = " + Math.Abs(evenSum - oddSum));
            else
                Console.WriteLine("No diff = " + Math.Abs(evenSum - oddSum));
        }
    }
}

Благодаря предварително! 

Тагове:
0
Programming Basics
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Малко коментари:

1/ long-a по принцип може да си го върнеш, но той не е нужен в случая.

2/ най-грубата грешка беше тая:

var evenSum = 0, oddSum = 0;

Това направо цепеше мрака:

judge казва:

Compiled file is missing. Compiler output: C:\Windows\TEMP\tmp9D6B.tmp(14,13): error CS0819: Implicitly-typed variables cannot have multiple declarators

При мен също Visual Studio не му харесваше, не знам как е минавало при теб - явно твойто е хакната версия :) .

3/ разбиването на 2 цикъла също беше неправилно.

0
30/06/2016 22:54:56
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.