Loading...
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

[Въпроси, въпроси...] FastTrack курсовете Vs. Същите курсове по програма в нивата

Поздравления за бързото реализиране на вече споменаваните FastTrack-ове (в сравнение с темпото на курсовте в СофтУни, не бих казала, че са фаст, но както и да е xD). 

Имам само няколко запитвания:

Има ли разлика в програмата между FastTrack-курсовете и тези, които ще изучаваме на различните нива?

По-задълбочени ли са от това, което ще учим набързо, или са направени по-скоро за сертификация на вече знаещи и можещи?

Ще има ли разлика в лекторите? По-специално за Photoshop на някое от нивата дали ще ни преподава същият готин лектор? :D (супер му се изкефих на лекцията в Боровец)

Аа и като стана въпрос за нива, Photoshop и т.н с темпото, с което се развиват нещата - какво ще правим от септември? Ще избираме ли между web и програмиране, или няма да избираме :D Знам, че това сега звучи много напред в бъдещето, предстоят още стотици неща сега, но както се казва - човек трябва да има някакви цели и посока.

Какви са плановете, как ще се комбинират двата варианта на ниво 1 и ще бъде ли възможно да се комбинират курсовете от тях? Или може би като вариант остава да си учим програмиране, а нещата за web и дизайн при желание да учим именно от тези FastTrack-ове?

Ще бъдат ли достъпни материалите за наблюдатели, както са до сега всички други обучения, които се провеждат в СофтУни?

На повечето въпроси мога да си отговоря и сама де, но нека има някаква конкретика. Предполагам, че и други си задават същите въпроси. Пък ако има още - нека се събират тук, вместо да се разпиляват из форума.

11
Въпроси за SoftUni
Petya avatar Petya 2461 Точки
Best Answer

Здравейте на всички! Чакаме отговор от един от лекторите, за да пуснем новина с подробна информация, но догатава ще гледам да отговоря на повечето ви въпроси.

  • Има малка разлика между fast track курсовете и тези, за които вие вече сте платили (Web fundamentals (HTML+CSS), PHP Basics и т.н.). Fast track курсовете ще бъдат водени от външни и вътрешни лектори, а курсовете от нивата ще бъдат водени само от наши си лектори. Като материал, fast track-овете ще включват малко повече материал, защото са с една идея по-дълги като продължителност. Те се заплащат допълнително и завършват с изпит и специален сертификат. Ако решите да карате някой fast track курс, ще ви признавем оценката от него (пример: записвате PHP/MySQL и изкарвате хубава оценка -> използваме резултата за изпита ви по PHP Basics). 
  • Материалите ще бъдат публично достъпни, както всички други наши ресурси.
  • Fast track-овете са предимно насочени към начинаещи, както и към хора, които искат сертификат.
  • Не е нужно да записвате някои от тези курсове, вие вече сте си платили за курса от ниво 1, затова искам дебело да подчертая, че fast track курсовете не са директно насочени към вас, но ако имате желание и време, можете да се включите. Тоест, да, тези курсове се заплащат отделно от ниво 1, те нямат нищо общо с ниво 1.
  • Photoshop курсът (от ниво 2) все още не сме правили планове кой да го води, така че не мога да кажа дали ще е пак Кристалин.
10
LenaB avatar LenaB 112 Точки

А може ли да уточните дали Fast track-овете ще се повтарят? В момента, доколкото виждам, започват по едно и също време. Аз не съм записана в Софтуни, затова тези курсове много ме устройват, вече записах PHP курса, чудя се дали едновременно да запиша и Photoshop курса, или ще пуснете същия и през есента (при същия вдъхновяващ, бос гений, естествено laughing). ПП. Чакам фактура за първия курс, моля да ми отговорите на съобщението.

1
Petya avatar Petya 2461 Точки

Искаме първо да видим каква е успеваемостта на курса, колко желаещи има и т.н. Не можем със сигурност да кажем дали ще има друг такъв курс или ще организираме нови подобни.

Off topic/ Що се отнася до фактурата, ще ви издадем, няма проблем. Можете да я вземете от нас или да я пратим по куриер.

1
neda.v.veleva avatar neda.v.veleva 4 Точки

Здравейте, 

до кога е срока за записване на тези курсове? Благодаря предварително за отговора laughing

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

И мен ме интерисуват доста неща, примерно php/MySQL ще го разглеждаме ли или трябва да се записваме на тези курсове ? Достъпност на материали, къде нивата ще са по-задълбочени и т.н.

Проблема не е заплащането, а времето. Много от нас работят и ако трябва да се ходи на допълнителни курсове ... Ами сложно е.
Съгласен съм за конкретиката. 

1
ivaylo.yanchev.5 avatar ivaylo.yanchev.5 80 Точки

Не разбрах дали тези курсове се заплащат отделно от Ниво 1.

0
borislavml avatar borislavml 368 Точки

И аз сега ги виждам тези курсове и съм малко озадачен. Отнасят ли се за нас(курсистите от този сезон) или не. В смисъл може ли при желание да запишем и тях и заслужава ли си, ако ще учим същите неща на по-късен етап. Изобщо всички въпроси, които е задала и колежката по-горе. Ще се радвам на разсяснения от някой от екипа на СофтУни!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.