[Inheritance - Java OOP June] Problem 4.	Mordors Cruelty Plan - Софтуерен университет

[Inheritance - Java OOP June] Problem 4. Mordors Cruelty Plan - Софтуерен университет

+ Нов въпрос
StaVykoV avatar StaVykoV 168 Точки

[Inheritance - Java OOP June] Problem 4. Mordors Cruelty Plan

Някой направил ли е решение използвайки Factory design pattern-а ? Разтърсих се и видях за какво става въпрос, но не мога да се сетя за приятен и смислен вариант за имплементиране в тази задача. Ще се радвам да видя някой пример.

Поздрави,
Вальо

0
C# OOP Basics 02/07/2016 23:47:03
kaloyannikov avatar kaloyannikov 527 Точки

Не съм много запознат с design patternite още ама горе-долу май се доближава - git

0
vancho avatar vancho 429 Точки

Аз я бях решавал без FactoryPattern, сега я реших с factory: линк (като цяло задачата няма много-много смисъл от factory pattern, ама цел на опражнението уж).

0
09/07/2016 11:34:27
murkata86 avatar murkata86 10 Точки

Така... Това вече започва да става малко досадно.... Общо взето не е имало задача, за която да не погледа във форума какво очаква джъджа, тъй като леко изискванията ги няма в условието. Примерите са много, като най - пресния е WildFarm, където се оказа, че множественото число на mouse е mouses, и че когато мишката си изяде зеленчуците, трябва да се покажа съобщение "A cheese was just eaten!". И вместо една задача да отнеме половинг или един час, отнема още 2 часа в ходене по мъките да научкаш какво очаква джъджа. Както и да е...

Въпроса ми сега е относно тази задача, понеже малко не мога да разбера, как аджеба се смятат точките. Първия ред е:

Cram, banica,Melon!_,HonEyCake,    !HoneYCake,hoNeyCake_;

Какъв е разделителя тук - запетая и/или интервал? Тогава имаме Crame и HoneEyCake - 7 точки. но тъй като имам други храни, за всяка от тях вадим по -1  и се получава 7 - 4 = 3. От къде идва 7 в отговора тогава?

Следващия пример обаче иаме:

gosho, pesho, meze, Melon, HoneyCake@;

И ако разделителя е интеранл и/или запетая, тогава имаме Melon +2  - 4 = - 2. Но отговара е -5. За да е -5, би следвало разделителя да е само интервал и тогава се получава - 5. Това се потвърждава и от посления пример, където отговора е 50.

Та някой може ли да ми каже, къде бъркам и от къде идват 7-те точки в първия пример? Аз ли нещо не съм разбрал или?

Благпдаря предварително!

Поздрави,

Иван

2
nick.genov avatar nick.genov 102 Точки

Това е моето решение, на C#, дава 80 точки:

http://pastebin.com/VheRdRC8

От "ясно" написаното условие не се разбира какво може да не е наред. 

2
murkata86 avatar murkata86 10 Точки

Разделителя е само интервал. Махни запетаята и ще ти даде 100 точки.

2
nick.genov avatar nick.genov 102 Точки

Така се оказа, благодаря.

0