Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

rado84 avatar rado84 1 Точки

Сбъркана подсказка: Advanced Loops - 3. Числа от 2 на нулева до 2 на n-та степен

В подсказката на задачата пише:

завъртете for-цикъл от 0 до n и започвайки от num = 1 на всяка стъпка умножавайте num по 2.

Само че едно число (да речем 5), умножено по 2 не дава същия резултат като 5 на степен 2. 5х2=10, а 5 на втора е 25. Затова предлагам да оправите подсказката на тази задача, защото заблуждавате студентите. Аз лично напълно пренебрегнах подсказката и я реших както аз си знам и Джъдж ми даде 100 точки веднага:

using System;

namespace FOR_PowerOfTwo
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int power = int.Parse(Console.ReadLine());
            int i = 0;

            for (i = 0; i <= power; i++)
            { Console.WriteLine(Math.Pow(2, i)); }
        }
    }
}

Edit: ето една ясна подсказка, която аз си направих за тази задача във файла:

Подсказка: Въведеното число n е максималната степен (започвайки от 0), на която се повдига числото 2.

Тагове:
-3
Предложения и проблеми 03/07/2016 15:58:21
Lusien.GG avatar Lusien.GG 66 Точки

Подсказката си е вярна. Никъде не пише да използваш Math.Pow(). Опитай се да решиш задачата без този метод и ще видиш, че няма нищо грешно.

 

​
int n = int.Parse(Console.ReadLine());
num = 1;
  for (int i = 0; i<=n; i++)
  {
    Console.WriteLine(num);
    num*=2;
  }

горе долу така изглежда и е точно както пише в подсказката.

1
07/07/2016 10:37:07
n_kolev77 avatar n_kolev77 10 Точки

Тя е права!

0
rado84 avatar rado84 1 Точки

В условието пише да отпечаташ 2 на N-та степен:

Даже и дадените примери ти подсказват, че става въпрос за степенуване, а не за умножение. Въвеждаш 5 и с FOR цикъл повдигаш 2 на нулева чак до 2 на 5-та - 2 на нулева е 1, 2 на първа е 2, ...... чак до 2 на 5-та, което прави 32. Тези входове и изходи плюс удебелените степенувани двойки в условието и в заглавието на задачата казват достатъчно какво се иска и няма нужда да ти го пише изрично, а именно - че трябва да степенуваш.

-1
n_kolev77 avatar n_kolev77 10 Точки

Но може и така!

0
n_kolev77 avatar n_kolev77 10 Точки

И така става

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.