Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

boiadjieva.g avatar boiadjieva.g 0 Точки

Невалидно число от лекцията Complex conditional

Здравейте,

Не разбирам, къде греша. Judge-а ми дава 50 точки от 100 възможни, а аз не разбирам какво бих могла да променя, тъй като дадените примери за тест в упражнението ми излизат. Моля за помощ. Ето и кода ми:

using System;
                    
public class Program
{
    public static void Main()
    {
        int n = int.Parse(Console.ReadLine());
        if ((n >= 100 && n <= 200) || (n == 0))
        {
            Console.WriteLine("няма изход");
        }
        else
        {
            Console.WriteLine("invalid");
        }
    }
}

Тагове:
0
Programming Basics
TanyaZheleva avatar TanyaZheleva 354 Точки

При валидно число не отпечатваш нищо, не трябва да изписва "няма изход".

1
Tanina80 avatar Tanina80 11 Точки

Прочети пак условието "Дадено число е валидно, ако е в диапазона [100200] или е 0. Да се напише програма, която въвежда цяло число и печата “invalid” ако въведеното число не е валидно. "

т.е. трябва да имаш само един изход и той да ти отпечата "Invalid". Ти в случая имаш два изхода.

По-добре е да направиш обратната проверка т.е. проверка дали числото не е между 100 и 200 и дали е различно от 0, и да отпечаташ "Invalid". Така ще изпълниш и подсказката, да имаш проверка с отрицание за нулата, т.е. проверка дали числото не е 0.

 

1
Chingy avatar Chingy 0 Точки

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace InvalidNumber
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int number = int.Parse(Console.ReadLine());

            if ((number >= 100 && number <= 200  ) || (number == 0))
            {
               
                Console.WriteLine();
            }
            else if ((number < 100 && number > 200) || (number != 0))
            {
                Console.WriteLine("invalid");
            }
        
        }
    }
}

100/100

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.