Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Как да сменя десетичната запетая с точка на кирилицата?

На латиницата успях да го направя по стандартния начин от регионалните настройки. Същото упражнение направих и при кирилицата, но без резултат. Някакви идеи?

0
Programming Basics
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Thread.CurrentThread.CurrentCulture = new CultureInfo("en-US"); // промяна на културата от запетайка на точка.
Control Panel --> Region --> Formats таба --> Additional Settings --> Decimal Symbol // промяна на културата от настройките на pc.

Само за това се сещам в момента.

0
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Това първото къде точно трябва да го напиша?

А второто го пробвах и няма резултат.

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

В началото в Main метода.

0
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Какво общо има Main метода с това, което питам?

 

0
rosen.ivanov avatar rosen.ivanov 130 Точки

https://softuni.bg/downloads/svn/programming-basics/2016-06/2.%20Simple-Calculations-Exercises.docx

 

В този файл е описано как да си направиш настройките.

0
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Да беше прочел въпроса ми по-внимателно, преди да ми отговориш. Между другото минусът ти не е от мен, ама си го заслужаваш.

-3
09/07/2016 21:57:29
prohause avatar prohause 356 Точки

Аз съм с Windows 10 и го променям без пронлеми. Въпроса е къде се опитваш да го използваш? Ако ти прави проблем в конзолата предложението на borislav9212 ще ти помогне. Конзолата само гледа какви са ти регионалните настройки и може би за това не ти се получава.

2
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

На мен ми се получава, но само когато пиша на латиница. А искам да го направя да работи и с кирлицата.

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Ето от тук се променя десетичния разделител изцяло за Windows-a.

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Колега evgenikolov и аз това му казах да направи, но той каза, че не помага...явно друг е проблема при него...незнам.

0
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Абе хора!!! Десетичната точка не би работи ПРИ КИРИЛИЦАТА, при латиницата всичко е наред. Знам как да го променя от запетая на точка и го правя, но то НЕ ДАВА резултат при кирилицата!

-1
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Значи това, което разбирам е, че се опитваш при кирилица бутона за запетая да работи като точка?

Ако правилно разбирам, това няма как да се промени, а и не виждам смисъл да се променя след като имаш и 2та бутона за ',' и за '.' един до друг. Просто подредбата на клавиатурата е такава че включва и 2те и при кирилица и латиница. 

Ако разделителя ти от настройките по горе е сетнат на '.' (точка). Всеки път когато работиш с числа той ще е валиден независимо на каква клавиатурна подредба си. И при кирилица и при латиница си изписваш цифрите с '.' и ще работи.

Ако не съм те разбрал правилно, съжалявам. Опитвам се да помагам. :) 

1
10/07/2016 16:59:22
TeodorBochev avatar TeodorBochev 1 Точки

http://bochev.blogspot.bg/2017/04/del-numpada.html

0
iztre6tel40 avatar iztre6tel40 1 Точки

Лесно е. Долу до часовника трябва да изберете Български Машинопис..

Първо избирате български, сетне от подменюто с иконка мъничка клавиатура избирате Машинопис. Ако там не е бърникано, обикновено се зарежда чист Български, къдено бутон DEL си е запетая.  

По подразбиране там се зареждат 4 кодови таблици на кирилица - 1. Български, 2. Български (машинопис), 3. Български (фонетична) и 4. Български (традиционна фонетична).

Мнозина от настройчиците на ОС забърсват част от клавиатурите на БГ, и оставят само една, щото лесно се сменят с клавишната комбинация само едно набиране. Но те клавиатурите пак са си там, просто трябва да влезнете в настойки на клавиатурите и да добавите Машинопис, ако евентално липсва и не го виждате. Въпрос на минтука е.

Сетне, ако не ползвате машината, на която пишете, за твърде разнообразни кирилски текстове, премахнете БДС и Фонетика, за удобство.

 

Препоръчвам да си пуснете виртуална клавиатура като имате време, поиграйте си и ще забележите чудни способности.

Това го открих  преди време, трябваше ми знак за Евро или Паунд, вече не помня точно. Именно тогава открих тези тънки пинизи. Странното е, че трудно се попода на точно инфо по въпроса, а темата е вълнуваща за канцеласките плъхове като мен, които не сме пренебрежимо количество.

Поздрави и по-здрави )))

0
02/11/2018 11:01:59
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.