Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

проблем и bug в Judge

Решавам си аз задачите от Simple Calculations в Judge и си правя разни експерименти.

Пиша кода по задача 10. Лице на триъгълник, където изрично се иска да се закръгли до 2 знака след десетичната запетая. Умишлено не закръглям, обаче Judge ми дава пълен актив от 100 точки.

Пиша кода на задача 13, Конзолен конвертор: USD към BGN, където изходът трябва да представлява число, интервал, BGN. Умишлено в кавичките вместо да напиша " BGN", пиша само "BGN"(без интервал в началото). Judge ми дава 0 точки, обаче като отворя да видя къде са разликите между очаквания изход и моя изход, моят изход е абсолютно празен.

Тагове:
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Здравей,

Judje системата е доста чувствителна, ако има един интервал в повече, запетайка, точка, сгрешена буква, отчита за грешка. В първата задача не са словени такива тестове и затова минава и дава 100 точки, колегите трябва да я поправят. Но напиши ти някой double числа без загръглянето , пример 5.5555 * 5.5555 / 2 = 431790125; А сега сложи " F2 " и виж че закръгля до 15.43. Всичко си върви нормално, но се са слойени такива тестове. А за втората задача проблема е че четеш string, като сложиш интервал и той се отчита, съответно има разлика в stringa и нормално да те късат тестовете.

0
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Именно там е проблема - че въпреки че съвсем умишлено и целенасочено не съм вкарал в употреба исканото от мен закръгляне до 2 знака след десетичната запетая, системата ми дава пълния актив от 100 точки, като по този начин ме заблуждава, че съм я решил както трябва. Проблемът на 13-та задача не е, че ми дава 0 точки, а че на моят изход не показва НИЩО. А нали идеята е, да видя къде са разликите между очаквания и моя изход и съответно да си поправя кода. Ами ако кодът е 100 реда, има да си търся грешката цял ден. По този начин до голяма степен се губи идеята на Judge. Също така тестовете трябва да са поне 10, а не само 3.

0
10/07/2016 13:49:36
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

В Judge не излизат сгрешениете тестове на някой задаши, явно са заключени нарочно, за да се научим да мислим и ние, да не ние всичко наготово дадено. А има голяма разлика пак ти казвам:  if (firstcurrency == " BGN") това е много различно от това  if (firstcurrency == "BGN"), този space е проблема. нищо че няма нищо, ако тръгнеш да дебъгваш ще видиш, че имаш празно място, щом е между кавичките се отчита.

0
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Явно не си ми прочел внимателно поста. Това "if" ИЗОБЩО няма място в решението на задачата 13, за която питам. И да тръгна да дебъгвам, празното място в кавичките няма да го отчете като грешка. Дебъгерът служи за отчитане на грешки в кода чисто като компилиране, а не като несъответствие в очаквания изход. Освен това в Judge би трябвало да излизат ВСИЧКИ тестове, независимо дали съответстват с очакваните изходи или не. Включително и за тази задача сгрешените тестове по принцип си излизат - имам изкарани 40 точки при едно от решенията и ми показва къде са ми разликите. Не случайно съм озаглавил темата като bug, защото това показване на НИЩО си е bug отвсякъде.

-2
10/07/2016 16:57:36
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

За началното ниво сме направили judge да гледа само цифрите. Тоест на 13та задача като му подадеш "14.54BGN" за него това не е цифра, а стринг и съответно го игнорира.Що се отнася до 10та задача, не мога в момента да видя тестовете, но най-вероятно наистина няма тестове, които да тестват за правилно закръгляне нагоре.

0
valcho62 avatar valcho62 178 Точки

Колега, в джъджа има така наречените " нулеви тестове" , на които виждаш както входа, така и очаквания изход. Това трябва да ти помогне да си изгладиш поне малко програмата. За останалите тестове е безмислено да са отворени - все пак трябва малко да се научиш сам да си търсиш грешките, сам да си вкарваш тестове, като съобразяваш ограниченията в условието.

1
milentertimend avatar milentertimend 25 Точки

Там е bugа, че на така каречените "нулеви тестове" НЕ ВИЖДАМ очаквания изход, а е празно, сякаш няма никакъв код. На конкретната задача има едно място, където вместо " BGN", съм написал "BGN". И проблемът не е, че ми дава 0 точки, а че не на мястото на моя изход не е моя изход, а е напълно празно.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.