Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

[Software Technologies] Creating a Blog with PHP and MySQL - Exercises

Здравейте, колеги,

Имам проблем с едитването на пост в блога и се чудя дали и някой друг не се е сблъсквал с нещо подобно.

Във формата във файла edit.php не ми разпознава post_date и user_id. Кодът ми е едно към едно с този от упражнението, но в резултат получавам това .

Ще се радвам, ако някой ме насочи къде да търся проблема, защото прегледах целия код ред по ред и буква по буква и всичко изглежда наред, само дето не работи ;D

//EDIT Оправих проблема с датата, но проблемът с user_id остава

Тагове:
0
Софтуерни технологии 10/07/2016 12:39:02
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Ако желаеш сподели кода от файла edit.php, за да сравня с моя и да се опитаме лека-полека да проследим откъде идва грешката.

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

<input type="text" name="post_user_id" value="<?=htmlspecialchars($this->post['user_id'])?>">

При мен тага name e просто user_id , а не post_user_id. Ако искаш пробвай да го промениш и да видиш дали ще стане.

0
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Преди това беше само user_id - същата работа.

0
mishomihaylov avatar mishomihaylov 67 Точки

Мисля, че тук ти е грешката:

$user_id = $_POST['post_user_id']
if ($user_id <= 0 || $user_id > 1000000){

$this->setValidationError('user_id', "Invalid author ID.")

}

Даваш на setValidationError полето user_id, а ти нямаш такова. Имаш post_user_id. Самия метод изисква да дадеш име на input поле, а не както горе предварително си задала стойноста на полето.

Кажи дали е това грешката, ако не е тя или я намериш.

0
10/07/2016 20:24:39
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

Здравей, колегата r3v3nan7 ми помогна да намеря грешката още вчера. Не беше това, това с post_user_id беше една проба, която след това оправих. Проблемът беше в извикването на една функция getById, която бях декларирала като getPostById и не можеше да я намери...

Все пак ти благодаря за отделеното време, знам какво ровене е в тоя код!

1
KameliyaIvanova avatar KameliyaIvanova 3 Точки

Здравейте, исках да попитам при създаване на нов пост на кирилица как ви се появява в таблицата и в другите страници- като въпростелни или така както сте си го въвели? 

0
mishomihaylov avatar mishomihaylov 67 Точки

Попринцип на кирилица, но ако не ти се появява така най-вероятно е от енкодинга.

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Да. Провери си енкодинга. При мен е utf8-general-ci и нямам проблеми с кирилицата.

0
mirela95 avatar mirela95 56 Точки

Здравейте колеги,

не мога да видя страницата с постове и създаването на нов. Може ли някой да ми каже каква е глупавата грешка, която правя, че блокирах вече. laugh Кодът ми

0
alexander_lazarov avatar alexander_lazarov 8 Точки

Здравей, mirela95, мисля че грешката ти се намира в: blog/views/posts/create.php .Ред =  9; Трябва  "post_content" да е с подчертавка а не с тире.

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Всъщност намерихме и отстранихме грешките. Оказаха се дребни синтактични. Едната беше в папка controllers

беше написано PostController вместо PostsController и другата грешка беше идентична но в папка models

0
mirela95 avatar mirela95 56 Точки

Благодаря ви колеги! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.