Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vikingat avatar vikingat 0 Точки

Sample Coding 101 Exam Jan 2016

Здравейте, колеги, 

Имам някои питания относно три от задачите от Sample Coding 101 Exam Jan 2016. Те са 03.Точка върху отсечка, 06.Суми от 3 числа и 08.Поредица от нарастващи елементи. Проверил съм си кодовете обстойно, дават все верни резултати при мен, но в judge каквото и да правя, ми дава за 03. 70/100, за 06. 70/100 и за 08. 58/100 без да ми показва вход/изход при грешните отговори да се ориентирам откъде идва грешката. Кодовете за съответно са

http://pastebin.com/4iinxfCz

http://pastebin.com/KtpZabd7

http://pastebin.com/gs9t3bfH

Интересува ме, понеже работя под Win XP SP3 на  VS2010sp1 дали не се получават някакви размнавки от версията или имам грешка в кодовете.

Благодаря предварително за помощта!

Тагове:
0
Programming Basics 12/07/2016 19:56:42
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Относно 6-та задача, никъде не проверяваш даденото условие на задачата:

A + B = C”, при услочие, че :  и  A ≤ B. Т.е. C = A + B, ако е изпълнено условието : A <= B.

Много е важно да прочетеш и най-важното да разбереш какво е условието на задачата, какво се изисква и при какви условия. Другите не съм ги гледал.

Пробвай така:

if ((a + b == c) && ( a <= b)) Console.WriteLine("{0} + {1} = {2}", a, b, c);

Добавих ти и интервали между плейсхолдърите, тъй-като видях поне в дадения изход, че има.

Ако не ти ги приема с интервали ги остави така както си ги писал.

 

0
12/07/2016 20:23:09
vikingat avatar vikingat 0 Точки

Благодаря, колега! Ще го пробвам с проверка и ще ти пиша

0
vikingat avatar vikingat 0 Точки

Благодаря още веднаж, колега. Всичко стана - 100/100

0
vikingat avatar vikingat 0 Точки

Затова е форумът - когато мислят повече глави върху едно и също нещо, се ражда истината ;)

0
dimitar.kostadinov.95 avatar dimitar.kostadinov.95 15 Точки

Здравей :)
Погледнах  3та-задача набързо и видях че си объркал проверката :
if (point >= first && point <= second) и изкарваш 90/100.

0
12/07/2016 20:36:05
vikingat avatar vikingat 0 Точки

Здравей, колега :)

По условие така ги бяха дали във word-овския файл - first  да е втората точка от отсечката, а second - първата, затова така го бях формулирал, но логически си абсолютно прав. Сега ще ги развъртя и ще ти пиша.

0
vikingat avatar vikingat 0 Точки

Странна работа - изкарвам грешен изход, получавам 90/100

0
vikingat avatar vikingat 0 Точки

Благодаря ти много, колега за помощта

0
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

За 3 задача направи първия if от

if (point <= first && point >= second)

да стане:

if ((point >= first && point <= second) || (point >= second && point <= first))

и си готов със 100 точки

0
vikingat avatar vikingat 0 Точки

Мерси, колега, всичко пасна, 100/100, 

0
vikingat avatar vikingat 0 Точки

Мерси, колега, всичко работи - 100/100

0
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

За 8 задача ти предлагам такъв фикс на твоя код:

http://pastebin.com/FKyRiria

 

 

0
12/07/2016 21:11:14
vikingat avatar vikingat 0 Точки

Интересно решение, колега, всичко е 100/100. Благодаря ти за помощта!

0
vikingat avatar vikingat 0 Точки

Така се учи човек ;)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.