Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Относно достъпността на ресурсите от обученията

Здравейте,

От скоро забелязах, че има някаква нова политика по отношение материалите от курсовете и тя е, че се изисква студентът да е записан за дадения курс, за да ги достъпи. Това важи за всички ресурси, включително видеа и презентации.

За мен лично това е доста досадно, още повече, че видеата така или иначе са налични в YouTube, а другите ресурси не е невъзможно да се вземат през SVN-a на СофтУни. Не искам да се записвам за всички курсове, от които се интересувам; причините са различни.

Въпросът ми е - не е ли това стъпка назад от гледна точка на философията на университета за безплатно и достъпно образование? При положение, че навсякъде по сайта нещата са направени така, че на потребителя да му е лесно да се регистрира, запише за курс и т.н., защо се слагат такива спънки пред учебните материали?

Тагове:
27
Въпроси за SoftUni
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Политиката за записване за курс преди да се дава достъп до материалите е от скоро и цели по-висока ангажираност на потенциалните участници в курса.

Достъпът през YouTube и през SVN се запазват за по-ориентираните студенти.

-18
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

СофтУни започна с идеята за по-добро образование. Фокусира се върху това и свободният достъп до ресурсите. Предполагам не само аз забелязвам, че вече фокусът се измества в друга посока. Г-н Наков, благодаря Ви за всичко на което заедно с вашият екип ни научихте, но и Ви моля - върнете достъпа до ресурсите лесен и достъпен за всеки посетил сайта. Това ви доведе до развитието на идеята Ви до мащабите, в които е в момента. Това ще помогне и за бъдещето Ви развитие. Знам, че сте наясно с това.

16
14/07/2016 23:20:02
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Здравей, 

Мисля, че е добре да се спомене, че това важи само докато обучението тече.

След края на всяко едно безплатно обучение, материалите от него стават общодостъпни.

11
27/07/2016 18:32:07
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Това означава ли , че материалите от ОК Agile Software след приключване на курса ще са общо достъпни и всички които се интересуваме от Scrum , Kanban и т.н. ще може да ги гледаме ?!

PS Курса по Agile Software приключи , но материалите все още не са общо достъпни ! Някакъв бъг ли или кога ще станат общодостъпни ?! 

2
20/07/2016 22:19:43
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

ОК, понеже ми омръзна да търся дадено видео къде е качено (защото го няма в съответната плейлиста в YouTube), реших да се запиша за курса само и само да мога да цъкна на един линк и да изгледам това, което ме интересува. След като повторих процедурата и все още нямах достъп, видях следното:

"Успешно заявихте участие за курса 'Основи на електрониката - юли 2016'. Може да заплатите за него на тази страница. До няколко дни, след като заплатите за курса, ще бъдете автоматично записан/а за него."

Значи ли това, че не мога да бъда записан за курса преди да заплатя? Защото така звучи, а и е странно на автоматична система да й трябват няколко дни да загрее, че съм заявил участие.

Ако е така това означава, че хората, които не са заплатили, нямат достъп до ресурсите, което е меко казано абсурдно - идеята сроковете за плащане да са след началото на курса е да могат студентите да преценят заслужава ли си даден курс парите, които биха дали (от моя гледна точка това е най-големият плюс, или поне беше). Онлайн студент как ще разбере нивото на преподаване ако не може да гледа видеата и да види що за домашни се дават?

При всички положителни развития в СофтУни за тези повече от две години, това ми оставя неприятен привкус. Не е добър сигнал фактът, че през 2014-та ресурсите бяха по-лесно достъпни, отколкото през 2016-та.

11
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Преди няколко месеца бях пуснал подобна тема за конкретен курс. И на мен не ми харесва ограничаването на ресурсите и посоката на развитие избрана от Наков, но това си е негова работа. Като бивш студент на академията (вече завършил и реализирал се) влизам от време на време в сайта да потърся някоя интересна тема за четене например, но удрям на камък защото повечето ресурси вече за заключени за незаписани хора. Често се случва и на завършили курсове все още да са с ограничен достъп, явно само по форумите пишат че ще бъдат отворени но дефакто това не се случва. Жалко явно трябва да си търся материали по темите, които ме влекат  на други места .. това само отдалечава още повече завършилите студенти от академията ;)

1
12/09/2017 18:02:10
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.