Loading...
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Разлики в необходимите кредити при различните специалности

Привет,

Чудех се защо за JS И PHP професиите са нужни по-малко кредити, отколкото за C# и Java - 130 срещу 170.

Като разглеждам плановете виждам, че при JS и PHP няма ООП модул, но за момента не са ми много ясни разликите и не си обяснявам защо е така. ООП модулът е 27 кредита от 40-те разлика, значи има и още нещо, което е нужно за C# и JAVA в сравнение с другите 2.

Тек Модула, в който сме сега е доста полезен, обаче ми се струва, че би било добре да завършва с някакво обобщение - сравнение на технологиите и обяснение откъде идват такива разлики.

valcho62 avatar valcho62 178 Точки

Просто за C# има Java да се учи повече.

Не смятай обаче кредитите точно по модулите, защото по новата система, вече няма да се дава пълния размер на кредитите при слаба оценка. Така, че или трябва да се явяваш на поправки или да записваш и други курсове.

1
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

Колегата общо взето го каза, но Java и C# професиите изискват повече знания от другите две. Има повече неща, които трябва да бъдат научени, на по-високо ниво. Това естествено не значи, че в PHP и JS няма да се учи. Там материала е просто по-малко като обем. Що се отнася до кредитите - 170 е доста стабилно число, имайки предвид, че от 27 кредита за модула X, можеш да вземеш само 9, ако не се представиш на ниво. Това значи, че или трябва да се компенсират с отворени курсове или просто трябва да се учи здраво.

Идеята за сравнение на технологиите не е много добра, защото човека, който ще го прави, най-вероятно си има предпочитание и то ще проличи. Този курс се прави, за да можете вие сами да си изберете технологията, която ви се вижда най-готина.

3
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Нека да проличи. Може да са 4-ма човека - всеки със съответното предпочитание :) Така или иначе всичко са си легитимни технологии - няма да е избор между супер технология и тотал крап. Но на мен определено би ми било интересно да чуя как запознати хора си аргументират предпочитанията за дадена технология. И как хранят другите :)

Уточнявам, че това не го пиша като изискване за сега, а ми се струва, че би могло да е полезно и да се направи доста интересно за в бъдеще. Формат с 4 хейтъра... малко ли ги има в софтуни - направо като някво реалити може да стане :)

1
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

и Java ще спечели хейт контеста :)

0
xanderbg avatar xanderbg 53 Точки

Май вече се почва :D Защо пък точно Java?! Ако го разглеждаме като ниво на потребление Java и JS се търсят най-много, а ИТ гигантите май са доста отворени към отворения код на Java, поне до колкото разбрах.

0
19/07/2016 20:07:58
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.