Loading...
ivocvetkov avatar ivocvetkov 0 Точки

относно изпитни задачи

Здравейте, свалих задачи от изпит за основи на програмирането и реших да ги пробвам.

 В крайна сметка си написах задачите и алгоритмите, като получавам точните изходи на конзолата които са по изискване, вход и изход всичко е по условие.

Въпроса ми е защо системата ми дава по малко точки след като съм в рамките на паметта и времето нужно за изчисление на алгоритъма, който сам съм си написал(даващ верни отговори).

След това тествах с точните решения на задачите и получих пълния брой точки.

Не разбирам дали трябва да решим задачите по точен начин и нямаме право на собсвено разработени алгоритми?

например ми се наложи да ползвам Math.Truncate дадено в точното решение на задачата за да получа 100 точки, но и Marh.Round ми вършеше идеална работа.

Тагове:
0
Общи приказки 19/07/2016 16:17:20
Luko193 avatar Luko193 342 Точки

Трябва да се придържаш стриктно към условията на задачите, възможно е да ти дава грешка, понеже показваш някакви излишни символи или отсъствия на такива. В judge системата отговора ти, трябва да съвпада 100% със зададения изход, в противен случай няма да получиш точки за дадения тест.

0
18/07/2016 23:25:47
ivocvetkov avatar ivocvetkov 0 Точки

изхода ми съвпада на 100%, алгоритъма ми е различен от дадения в решението, но си работи и си показва точен резултат

-1
boykostoyanoff avatar boykostoyanoff 15 Точки

Просто в твоето решение пропускаш някои частни случаи при котио получаваш неветен отговор.

можеш да провериш входа и изхода.

0
ivocvetkov avatar ivocvetkov 0 Точки

както казах, проверките ми излизат точни

0
boykostoyanoff avatar boykostoyanoff 15 Точки

еми постни кода и кажи коя е задачата

 

0
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Искаш да кажеш, че всички тестове ти излизат верни, а нямаш пълния брой точки? Ако е така, явно е някакъв бъг, покажи къде точно се случва, за да се оправи.

Ако не всички тестове са ти верни имай предвид, че Math.Truncate и Marh.Round работят по различен начин. Не знам какво се е изисквало в задачата, но в общия случай не може да заместиш едното с другото. 

                       a=-2.7  b=-0.5  c=0.3  d=1.5  e=2.8
                       ======  ======  =====  =====  =====
Floor                    -3      -1      0      1      2
Ceiling                  -2       0      1      2      3
Truncate                 -2       0      0      1      2
Round (ToEven)           -3       0      0      2      3
Round (AwayFromZero)     -3      -1      0      2      3


http://stackoverflow.com/questions/14/difference-between-math-floor-and-math-truncate

0
ivocvetkov avatar ivocvetkov 0 Точки

условието на задачата е да получа изхода на конзолата по зададени числа, задачата е следната - Coding 101 Exam - 6 March 2016 transport price. Това решение си работи точно https://gist.github.com/anonymous/0e3a8b85de6c32061ef7a34ebe38d5f6

и това работи точно 

https://gist.github.com/anonymous/bffed2e67e71750ca3f8b3426792449b

каква е логиката първото да ми го дава с грешки при положение, че работи и че изискания отговор в задачата е верен, никъде в задачите не е казан точен алгоритъм за работа и съответно си работиш каквото можеш и накрая получавам само 50 точки за крайно вярно решение

0
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

При първото решение проверката за автобус и влак трябва да е с равно -> km >= 20 && km < 100... km >= 100. Ако имаш вход 20 или 100, програмата ти няма да работи коректно.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.